Kolejny rekord Samsung Apps

Samsung Apps, platforma z aplikacjami dla urządzeń mobilnych i telewizorów firmy Samsung, zanotowała 100 milionów pobrań. Ten znakomity wynik został osiągnięty w zaledwie 10 miesięcy od otwarcia serwisu, towarzyszącego wprowadzeniu smartfonu Samsung Wave.

Rozwój Samsung Apps przebiegał dynamicznie już od uruchomienia platformy ? w ciągu pierwszych trzech miesięcy zanotowano 10 milionów pobrań. W marcu 2011 r. miało miejsce 100-milionowe pobranie, które potwierdza ogromną popularność serwisu. Obecnie w sklepie na świecie jest dostępnych 13 000 programów i widgetów, w Polsce użytkownicy telefonów Samsung mogą korzystać z około 5 000.
Samsung Apps oferuje cały wachlarz aplikacji, płatnych i bezpłatnych: gry, serwisy informacyjne, narzędzia społecznościowe, nawigacyjne i inne. Obok aplikacji dostępnych na całym świecie, oferujących uniwersalne treści są też dostępne programy regionalne, które pomagają dostosować zawartość urządzenia do potrzeb użytkownika z danego kraju. Dzięki integracji z kanałami społecznościowymi jak Facebook czy Twitter, posiadacze telefonów z systemem bada mogą łatwo dzielić się informacjami o ulubionych aplikacjach.
Najczęściej pobierane aplikacje to m.in. Magic Torch, Need for Speed? Shift oraz Asphalt 5. Popularnością cieszą się również programy związane z transportem i nawigacją, np. London Traffic i Ndrive France. Najchętniej pobierane aplikacje odzwierciedlają również preferencje kulturowe: programy powiązane z przepisami kulinarnymi i winami są szczególnie popularne we Francji, Niemcy uwielbiają te związane z piłką nożną, a Włosi ? z informacjami na temat filmów.
Obecnie do najpopularniejszych bezpłatnych aplikacji w Polsce należą: Labirynt (symulator drewnianego labiryntu, przez który trzeba przeprowadzić kulkę, unikając dziur), Bankomaty (ułatwia znalezienie najbliższego bankomatu według miasta lub wskazań GPS) oraz TuneIn_Radio (odtwarzacz internetowych stacji radiowych). Natomiast spośród płatnych najpopularniejsze w Polsce są: TypeWhileWalk (wyświetla w tle obraz zarejestrowany przez kamerę telefonu, dzięki temu można skupić się na pisaniu SMS-a lub maila bez ryzyka bezpośredniego kontaktu z najbliższą latarnią lub kioskiem), SensorCheckPro (umożliwia skontrolowanie poprawności pracy czujników telefonu) i Dark Glow (temat dla telefonu z ciemnym abstrakcyjnym tłem i ikonami 3D).

Aktualności telekomunikacja