Samsung Galaxy S20 Plus – smartfon do zdjęć

Smartfony to najpopularniejsze urządzenia mobilne, które towarzyszą prawie każdemu człowiekowi. Kiedyś, gdy rynek nie był przesycony, zakup smartfona nie był tak trudny, jak dzisiaj. Samsung stworzył linię Galaxy S20, na którą składają się aż trzy modele – Galaxy S20, Samsung Galaxy S20 Plus oraz S20 Ultra.

Samsung Galaxy S20 Plus – smartfon do zdjęć

Samsung Galaxy S20 plus – czym Cię zaskoczy?

Postanowiliśmy przyjrzeć się „środkowemu” modelowi spośród wszystkich najnowszych smartfonów Samsung. Smartfon wyposażony został w wiele innowacyjnych funkcji i aparatów fotograficznych, które zachwycają szczegółowością obrazu i nasyceniem barw. Poznaj wyjątkowe możliwości najnowszych smartfonów Samsung.

Jakie możliwości fotograficzne oferuje smartfon?

Samsung Galaxy S20 Plus oferuje bardzo wysokie możliwości fotograficzne, stojące na nieco wyższym poziomie niż w podstawowym wariancie S20. Otrzymujemy tutaj aż cztery aparaty fotograficzne, przy czym aparat z teleobiektywem ma rozdzielczość 64 MP, a aparaty z obiektywem ultraszerokokątnym i szerokokątnym po 12 MP. Aparat do selfie fotografuje w rozdzielczości 10 MP.

Czwartym aparatem, w jaki wyposażony jest Samsung S20 Plus, jest aparat głębi ostrości (podstawowy model S20 go nie ma). Ponadto, smartfon dysponuje funkcją zoomu hybrydowego (3x), pozwala nagrywać filmy w jakości 8K i przekształcać pojedyncze kadry na zdjęcia w rozdzielczości 33 MP, posiada też stabilizację obrazu i większą niż w Galaxy S10 matrycę światłoczułą (ok. 1,7 razy).

A co z designem?

O ile smartfony z serii S10 nieco różniły się od siebie designem (szczególnie S10e), tym razem wszystkie urządzenia stworzone zostały w bardzo podobnym duchu wizualnym. Front telefonu prezentuje się podobnie (taflę ekranu pokrywa jedynie niewielki punkt z aparatem przednim), innowacji doczekał się natomiast panel tylny – z charakterystyczną „wysepką” na aparaty.

Pewne zainteresowanie na pewno wzbudzi natomiast sam ekran. Przede wszystkim Samsung S20 plus to urządzenie sporych rozmiarów, bowiem przekątna ekranu wynosi aż 6,7 cala (6,2 cala w przypadku zwykłego S20). Wyświetlacz zaprojektowany został w technologii AMOLED, może być również odświeżany z częstotliwością aż 120 Hz. Jego rozdzielczość oznaczona została jako Quad HD+.

Parametry – klasyczny topowiec

Pod względem parametrów wszystkie smartfony z serii „S” są do siebie dość zbliżone. Za działanie Samsung Galaxy S20 plus odpowiada bardzo potężny Exynos 990 (8 rdzeni, taktowanie 2,7 GHz), wspierany przez maksymalnie 8 GB RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej. Parametry te są w pełniwystarczające do obsługi wszelkich wymagających aplikacji i gier.

Urządzenie zostało wyposażone w baterię o pojemności 4500 mAh (4000 mAh w wersji S20), w ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych, w funkcję ładowania indukcyjnego (PMA i Qi) oraz opcję  szybkiego ładowania. Smartfon spełnia też normę wodoszczelności i pyłoszczelności (IP68) i pracuje pod najnowszym systemem Android 10. Trudno się do czegoś przyczepić.

Telefon z bardzo wysokiej półki

Różnica w cenie pomiędzy telefonem Samsung Galaxy S20 Plus a S20 nie jest wysoka, natomiast niektórym użytkownikom różnice mogą wydać się istotne. Przede wszystkim otrzymujemy nieco lepszy układ fotograficzny, ale też większy ekran i mocniejszą baterię. Jeśli rozważany będzie zakup nowego smartfona z serii Galaxy S, być może warto dopłacić właśnie do lepszych parametrów.

Aktualności Smartfony