Antywirusy do laptopa – jaki wybrać?

Wybór odpowiedniego antywirusa, która docelowo zainstalowany na naszym komputerze to niełatwe zadanie. Antywirus jest programem, którego głównym zadaniem jest ochrona plików, które znajdują się w komputerze przed różnego rodzaju wirusami oraz programami szpiegującymi. Dlatego kiepski program antywirusowy może niedostatecznie dobrze blokować działanie niepożądanych programów, tym samym narażając zawartość naszego komputera na zainfekowanie. Czym zatem kierować się podczas wyboru najlepszego antywirusa, oraz na co zwracać szczególną uwagę?

Naprawa laptopów oraz komputerów stacjonarnych – czy uszkodzenie może spowodować wirus?

Każdego dnia do wielu serwisów komputerowych trafiają dziesiątki uszkodzonych komputerów. Niektóre z nich wymagają jedynie kilku niezbędnych napraw, za to inne nie nadają się całkowicie do ponownego użytku. Naprawa laptopów jest zadaniem niełatwym, ponieważ składa się z kilku etapów, a na każdym z nich trzeba wykazać się obszerną wiedzą z zakresu informatyki. Pierwszym etapem jest diagnoza problemu. I to właśnie w tym momencie okazuje się, że naprawa laptopów jest całkowicie niemożliwa, ponieważ komputer został uszkodzony w wyniku działania programu szpiegowskiego lub wirusa. Co w takim przypadku zrobić? Cóż, programy złośliwe, które uszkadzają komputery lub jego zawartość, najczęściej zostają zaprojektowane jedynie do tego celu, a więc naprawa naszego komputera w tym przypadku może okazać się niemożliwa. Jedyne działanie, jakie możemy wykonać w celu ochrony przed podobnymi sytuacjami, to działanie zapobiegawcze, czyli wykonywanie kopii zapasowej wszystkich plików, znajdujących się na naszym komputerze czy też instalowanie właśnie odpowiedniego antywirusa.

 

Naprawa komputerów osobistych – czyli czym powinien charakteryzować się dobry antywirus?

Obecnie na rynku znajduje się wiele antywirusów, dlatego wybór tego odpowiedniego może okazać się bardzo trudny dla przeciętnego użytkownika, a czasami wręcz niemożliwy. Dlatego w tym tekście wymienione zostaną cechy, na które najbardziej powinniśmy zwracać uwagę podczas rozważania wyboru odpowiedniego antywirusa. Obecnie na rynku antywirusów spotkać możemy dwa rodzaje: darmowe oraz płatne. Jak pokazuje doświadczenie, dużo lepszym pomysłem jest zdecydowanie się na produkt płatny, ponieważ bardzo często zawiera on szereg funkcji, których producent nie umieścił w wersji darmowej. Może to być na przykład ochrona poczty przed niechciany wiadomościami (SPAM) lub też ochrona przed złośliwymi stronami internetowymi. W wypadku płatnych wersji programów antywirusowych naprawa komputerów bardzo często okazuje się zupełnie zbędna, ponieważ są one chronione właśnie przez tego rodzaj antywirusy. Drugą rzeczą, jednak nie mniej istotną, podczas wyboru najlepszego programu antywirusowego, jest jego wydajność. Program antywirusowy nie powinien zbytnio obciążać pamięci RAM oraz procesora. Dodatkowo program tego rodzaju nie powinien irytować użytkownika notorycznymi komunikatami, które wymagają podjęcia przez użytkownika jakiegoś działania.

Serwis laptopów – jakie zagrożenia niesie ze sobą złośliwe oprogramowanie?

Złośliwe oprogramowanie zostaje zaprojektowane do kilki różnych celów. Jedną z najpopularniejszych pobudek, przez które wirusy znajdują się w sieci a czasami w naszych komputerach, jest chęć przejęcia wrażliwych danych, czyli danych personalnych, numerów kart kredytowych czy tez haseł. Przy czym tutaj należy wyszczególnić hasła oraz wszelkie inne dane, potrzebne do logowania na konta bankowe. Drugim powodem, dla którego wirusy zostają tworzone niemal nieustannie i wypuszczane do Internetu, jest zwykła złośliwość lub tez celowe działanie, mające na celu zaszkodzeniu konkretnym komputerom. To właśnie w tym przypadku dobry serwis laptopów (w Białymstoku sprawdźcie firmę KOBA) może okazać się niezbędny, ponieważ tego rodzaju wirusy bardzo często powodują nieodwracalne uszkodzenia w komputerze lub jego zawartości.

Aktualności Aplikacje Bezpieczeństwo