AV-TEST zbadał antywirusy dla komputerów MAC

Laboratorium AV-TEST opublikowało wyniki badań antywirusów przeznaczonych dla domowych użytkowników komputerów Mac. Najwyższe oceny otrzymało oprogramowanie Bitdefender Antivirus for Mac.

antywirusy dla android -a

Wielu użytkowników komputerów z nadgryzionym jabłuszkiem wychodzi z założenia, że nie trzeba na nich instalować oprogramowania antywirusowego. Wprawdzie maszyny stworzone przez Apple są bezpieczniejsze od tych działających pod kontrolą systemów Windows, ale czasami też bywają celem skutecznych ataków. Dlatego też warto zadbać o ich bezpieczeństwo.

AV-TEST, renomowane laboratorium badawcze z Niemiec, cyklicznie ocenia produkty bezpieczeństwa pojawiające się na rynku. W ostatnim badaniu, które zostało przeprowadzone w lutym oraz marcu, badacze wzięli pod lupę oprogramowanie antywirusowe przeznaczone do ochrony komputerów MacOS Catalina. AV-TEST skoncentrował się na analizie złośliwego oprogramowania, wykrytego przez analityków w ciągu ostatnich 4 miesięcy, użyto 58 próbek. Dodatkowo testowano zgłaszanie fałszywych alarmów oraz wydajności. Bitdefender Antivirus for Mac otrzymał maksymalną ilość 18 punktów, a tym samym wyróżnienie “AV-Test Certified”.

Oprogramowanie otrzymało po max 6 punktów we wszystkich trzech kategoriach – ochrona stacji końcowej, wydajność oraz użyteczność. Bitdefender wykazał się 100 procentową skutecznością w wykrywaniu próbek złośliwego oprogramowania, jednocześnie nie obniżając wydajność pracy komputera. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż praca aplikacji nie miała najmniejszego wpływu na czas kopiowania plików, dla porównania w przypadku innych testowanych programów podczas tego procesu wydajność średnia spadała o 37 proc. Bitdefender Antivirus for Mac podczas skanowania systemu ani razu nie zakwalifikował legalnego oprogramowania do złośliwych aplikacji, uzyskując współczynnik false positive na poziomie 0 proc. Oprogramowanie nie wysłało też ani jednego fałszywego alarmu.

Badania AV-TEST cieszą się dużym prestiżem zarówno wśród producentów, jak również klientów końcowych. Użytkownik wybierając produkt, który otrzymał wysokie oceny od tej instytucji, zyskuje pewność, że jego dane są należycie chronione przed złośliwym oprogramowaniem.

Aktualności Bezpieczeństwo