Zdecyduj jak będzie wyglądał telefon przyszłości

Marzysz o telefonie, który zarządzałby wszystkimi domowymi systemami, ładował się za pomocą postrząsania czy energii słonecznej lub miał na stałe wbudowany lokalizator GPS ułatwiający odnalezienie go w razie kradzieży czy zagubienia? Do 5 czerwca wejdź na stronę www.thetomorrowtalks.com i wybierz swojego faworyta spośród 200 innowacyjnych pomysłów na telefon przyszłości. Jedno z rozwiązań zostanie zrealizowane, a Ty będziesz miał szansę wygrać nowy model telefonu HTC oraz opłacenie całorocznego czynszu za mieszkanie!

Telefon jako centrum zarządzania wszystkimi domowymi systemami, ochrona prywatnych danych i dokumentów przechowywanych w smartfonie za pomocą prostego chipa NFC ukrytego np. w pasku zegarka, czujnik chroniący telefon przed upadkiem na delikatny ekran, inteligentny dzwonek dostosowujący się do otoczenia, wygodny sposób sterowania Androidem za pomocą ruchu, bransoletka, która wibruje w momencie nadejścia wiadomości czy lokalizator GPS na stałe wbudowany w telefon, by ułatwić jego odnalezienie w razie kradzieży czy zagubienia?
Te i inne innowacyjne pomysły na rozwiązania jutra dla użytkowników systemu Android zostały przygotowane przez zespoły z 15 wybranych uczelni na całym świecie w ramach międzynarodowego wideo konkursu The Tomorrow Talks. Wśród nich znalazły się drużyny z pięciu uniwersytetów w Polsce.

? Mamy bardzo silną reprezentację z Polski, co ogromnie nas cieszy. Udział w konkursie wzięli studenci ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Łódzkiego i Politechniki Wrocławskiej. W sumie przygotowali prawie 100 kreatywnych i niezwykle ciekawych filmików. Trzymamy kciuki, aby to jeden z polskich zespołów miał  szansę na realizację swojego pomysłu ? mówi Agata Cichowicz, Marketing Manager HTC.

W tej chwili autorzy ponad 200 filmików walczą o wielki finał w Innsbrucku, który odbędzie się 29 czerwca. Będzie on również transmitowany na żywo w Internecie. Nagrodą główną w konkursie jest udział w pięciodniowych warsztatach ze specjalistami z branży technologicznej, które mają na celu rozwinięcie zwycięskiego pomysłu. Po nich zwycięzcy pojadą na 10-dniowe wakacje do wybranego przez siebie miejsca.

Jak zatem wspomóc realizację wybranego pomysłu? Wystarczy, że do 5 czerwca zagłosujesz na najciekawsze rozwiązania! Każde ?polubienie?, komentarz, pokazanie konkursowych filmów znajomym, obejrzenie i inne formy interakcji na stronach www.thetomorrowtalks.com oraz www.facebook.com/thetomorrowtalks wpłyną pozytywnie na specjalnie zaprojektowany ranking zgłoszeń, nazwany Indeksem Mediów Społecznych. Dodatkowo każdy, kto przyczyni się do wyboru zwycięzcy, co tydzień ma szansę wygrać dwa nowe modele telefonów HTC i zawalczyć o nagrodę główną dla głosujących, czyli opłacenie przez HTC całorocznego czynszu za mieszkanie!

Aktualności telekomunikacja