Współpraca Wyborczej z Nokią

Od kwietnia br. użytkownicy telefonów Nokia E7 Communicator oraz innych telefonów z systemem operacyjnym Symbian^3 mogą korzystać z darmowej aplikacji ?Gazeta Wyborcza?.

Aplikacja umożliwia dostęp do najważniejszych bieżących informacji z kraju i świata oraz komentarzy dziennikarzy “Gazety”, a także – po raz pierwszy na telefonach komórkowych – do serwisu fotograficznego “Duży Kadr”.

Oprócz dostępu do informacji aplikacja ?Gazeta Wyborcza” na telefony z systemem Symbian^3 oferuje wiele dodatkowych funkcji. Wśród nich jest m.in. ?teczka” – zapewniająca dostęp do wcześniej zapisanych artykułów bez konieczności łączenia się z internetem. Aplikacja umożliwia także łatwe i intuicyjne – przy pomocy SMSa lub e-maila – dzielenie się treściami ze znajomymi na Facebooku i Twitterze. Wysokiej jakości zdjęcia z serwisu ?Duży Kadr” można oglądać w formie pokazu slajdów oraz przesyłać linki do nich swoim znajomym.

Aplikacja ?Gazeta Wyborcza” jest dostępna bezpłatnie w Ovi Sklepie firmy Nokia (http://store.ovi.com/). Przy instalacji oraz w trakcie korzystania z aplikacji nie są naliczane opłaty za dostęp do artykułów.

– Pojawienie się kolejnej, lokalnej aplikacji na telefony Nokia to dowód, że na rynku jest zapotrzebowanie na tego typu ofertę. Co ciekawe – aplikacja Gazeta Wyborcza wykorzystuje w większym zakresie możliwości smartfonów, oferując nie tylko ciekawe i ważne dla użytkownika informacje w języku polskim, ale też wysokiej jakości reporterskie zdjęcia – mówi Piotr Bubak, Dyrektor Marketingu Nokia Poland.

– Cieszymy się z możliwości dotarcia z materiałami ?Gazety Wyborczej? do osób korzystających z nowych smartfonów Nokia. To kolejny sposób na to, by najwyższej jakości teksty i zdjęcia ?Gazety? trafiały na nowoczesne platformy komunikacji i były jak najbliżej użytkowników – mówi Robert Stalmach, Dyrektor ds. Licencjonowania Treści i Usług Mobilnych, Gazeta.pl.

Aplikację ?Gazeta Wyborcza? mogą pobrać użytkownicy wszystkich modeli Nokia z Symbian^3, w tym telefonów Nokia N8, Nokia C7, Nokia C6-01 czy wspomnianego Nokia E7 Communicator.

Nokia E7 Communicator to wszechstronny smartfon,  zarówno dla klientów biznesowych, jak i miłośników zaawansowanych technologii. Wyposażony w odchylany, 4-calowy wyświetlacz ClearBlack i pełną klawiaturę oferuje szybki dostęp do aplikacji bezpośrednio z ekranu głównego. Jego ważną zaletą jest też obsługa aplikacji biznesowych czołowych partnerów technologicznych, takich jak Microsoft i IBM.

Aktualności Internet Systemy