Nokia zapowiada nowy smartfon klasy premium

Nokia Oro w stylowej obudowie łączy skórę, 18-karatowe złoto i kryształ szafiru.

 

Dotykowy smartfon klasy Premium – Nokia Oro – pojawi się w polskich sklepach w drugiej połowie lipca 2011 r. Jest to limitowany model, którego elementy obudowy powlekane są 18-karatowym złotem, tylna cześć obudowy wykonana jest ze skóry, a w przycisku menu znajduje się kryształ szafiru. Smartfon ten wyposażono ponadto w aparat fotograficzny 8Mpix. z możliwością nagrywania filmów HD i wyświetlacz AMOLED o przekątnej 3,5 cala pokryty wzmocnionym szkłem, dzięki czemu urządzenie jest trwałe, niezwykle eleganckie i pełne charakteru.

?Nokia Oro to w każdym calu – od opakowania po funkcje – wspaniałe w dotyku
i przyjemne w użyciu urządzenie? – powiedział Alessandro Lamanna, wiceprezes ds. marketingu firmy Nokia. ?Nokia Oro stanowi wyjątkowe połączenie precyzyjnego wykonania oraz starannie dobranych, ekskluzywnych materiałów. Zaprojektowany został
z wyraźną dbałością o szczegóły – stąd złote detale, szafirowy klawisz menu czy ręcznie powlekany skórą tył obudowy?.

W komplecie z Nokia Oro znajduje się także nagradzany zestaw słuchawkowy Bluetooth – Nokia J w specjalnej wersji z obudową w całości pokrytą 18-karatowym złotem. Nokia J wyposażona jest m.in. w funkcję ?Always Ready? opracowaną przez firmę Nokia. Dzięki niej wystarczy wyjąć zestaw ze specjalnego uchwytu, aby zacząć rozmawiać po nadejściu połączenia. Bateria Nokia J działa nawet do 3 miesięcy w trybie stand-by.

Smartfon Nokia działa na najnowszej aktualizacji oprogramowania Symbian Anna. Wersja ta oferuje sprawniejsze funkcje wprowadzania tekstu, udoskonalone Ovi Mapy i lepszą przeglądarkę internetową.

Aktualności Smartfony