Windows 9 nadchodzi?

Dziś przeglądając strony internetowe przez przypadek w dzienniku internauty trafiłem na bardzo ciekawą wzmianek o czym? Już opowiadam. Prawdopodobnie już w kwietniu tego roku Microsoft może przedstawić pierwsze wzmianki o Windows 9, a jak uważa jeden ze znanych blogerów Paul Thurrott, system może wyjść już rok później.

Windows 8 został wydany w październiku 2012 roku, a więc według standardów jest to jeszcze dość nowy produkt. Microsoft wcześniej czy później musi stworzyć jego następcę. Pytanie jest kiedy? Ponieważ, ludzie niechętnie przechodzą na Windows 8 aby nie stracić zysków kosztem konkurencji wypadało by to zrobić jak najszybciej.

Znany bloger Paul Thurrott poinformował, że wie coś o rzekomym Windows 9. Nowy system ma powstać pod nazwą ?Threshold?.  Ta nazwa pojawiała się już dawna w plotkach o Windowsie, ale ludzie myśleli, że będzie to raczej aktualizacja 8, której celem będzie przywrócenie menu start i wyrównanie poziomu różnych wersji Windows.

Zdaniem blogera, nowa wersja będzie przedmiotem dyskusji na konferencji BUILD w kwietniu 2014 roku, ale Microsoft nie dostarczy deweloperom wcześniejszych wersji. W rzeczywistości prace nad produktem mogą zacząć się po konferencji, ale produkt ten ma być wydany w kwietniu 2015 roku, a więc po konferencji.

Dyskutowanie o funkcjach systemu nie ma sensu na tym etapie. Thurrott wspomina o powrocie menu Start, lecz należy pamiętać, że może się to odbyć w różnych formach, nawet bardzo odległych od pierwowzoru. Ciekawym elementem jest fakt, że co drugi produkt Microsoftu jest udany. Jaki będzie Windows 9? Czy plotki blogera są prawdziwe?

Aktualności