Tour de Pologne z HTC

Firma HTC, produkująca telefony i urządzenia przenośne, poinformowała, że sponsorowana przez nią profesjonalna drużyna kolarska HTC Highroad w dniu 31 lipca rozpocznie zmagania na trasie 68., wieloetapowego wyścigu Tour de Pologne. Trasa wyścigu, o łącznej długości ponad 1100 km, podzielona została na 7 etapów i prowadzi z Pruszkowa pod Warszawą przez Katowice, Cieszyn, Zakopane do Krakowa. W wyścigu weźmie udział 18 najlepszych, profesjonalnych zespołów z grona ProTeams.

W międzynarodowym zespole HTC Highroad pojedzie 8 kolarzy: John Degenkolb, Leigh Howard, Alex Rasmussen, Konstantin Siwcow, Michael Albasini, Caleb Fairly, Martin Velits oraz Łotysz Gatis Smukulis. Gwiazdą wyścigu będzie na pewno wicemistrz świata młodzieżowców ? Niemiec John Degenkolb, który
w tym roku wygrał już kilka etapów wyścigów kolarskich. John Dagenkolb będzie aktywnie wspierany przez Australijczyka Leigha Howarda i Duńczyka Alexa Rasmussena.
HTC wspiera zespół HTC Highroad nie tylko poprzez sponsoring, ale również wyposażyła zawodników w najnowsze mobilne urządzenia HTC, by mogli pozostać w ciągłym kontakcie z bliskimi i znajomymi. Kolarze, korzystający
z szerokiej gamy smartfonów HTC, m.in. HTC Cha Cha, HTC Sensation oraz HTC EVO 3D mogą na bieżąco utrzymywać kontakt z fanami w serwisach społecznościowych, mieć dostęp do najświeższych informacji z Internetu, a także kręcić trójwymiarowe zdjęcia i filmy z wyścigu. Zespoły techniczne wspierające kolarzy korzystają z tabletów HTC Flyer, umożliwiających dokładne planowanie trasy.
Podczas wyścigu, fani marki HTC będą mogli zapoznać się z najnowszymi smartfonami w pawilonie firmy, zlokalizowanym na terenie miasteczka rowerowego, do którego drogę będzie wskazywał sterowiec w barwach HTC. Czekają na nich także ciekawe atrakcje.

Aktualności telekomunikacja