Szukasz telefonu z dual SIM? Pomyśl o HTC Desire 12

HTC wypuścił właśnie na rynek telefon, o którym marzy wielu konsumentów: rozsądna cena, przyzwoite parametry i do tego funkcja dual SIM. Poniżej podsumowujemy to wszystko, co trzeba wiedzieć przed zakupem.

 

Wygląd: nowoczesny i elegancki

Kupując HTC Desire 12, możemy być pewni jednego: będziemy mieli sprzęt, który robi naprawdę dobre wrażenie. I tu możemy po raz pierwszy dać się zaskoczyć: okazuje się bowiem, że owa elegancka obudowa wcale nie jest wykonana z aluminium i szkła, lecz z plastiku. Fakt, że jest to plastik bardzo dobrej jakości, ale i tak trudno w to uwierzyć. Telefon wygląda dobrze w dostępnym u polskich dystrybutorów kolorze czarnym. Dobrze przemyślano układ obiektywów aparatu, a głośnik wygląda dokładanie tak, jak w innych, często droższych, telefonach z Androidem.

Personalizacja: na najwyższym poziomie

Na tle konkurentów ze swojej półki cenowej HTC Desire 12 wyróżnia się jeszcze jedną cechą: możliwością prawdziwej personalizacji. Sekret tkwi w Sense Companion, będącym elementem składowym autorskiej nakładki na Androida, opracowanej przez HTC. To asystent, który przypomina Siri od Apple czy Bixby od Samsunga. Policzy dla nas kroki, które wykonujemy każdego dnia, poleci restaurację, przypomni o wieczornym spotkaniu, czy poda aktualną informację pogodową. Tworzenie własnych motywów nie stanowi tu oczywiście również najmniejszego problemu. Wygodnae aplikacje od HTC, takie jak Poczta czy BlinkFeed, zwiększają dodatkowo komfort korzystania z urządzenia.

Wydajność: więcej po prostu nie dało się wycisnąć

Telefon pracuje bardzo sprawnie dzięki dobranemu duetowi: czterordzeniowemu procesorowi MediaTek MT6739 oraz 3 GB pamięci operacyjnej. To zdecydowanie wystarczy, aby korzystać z wielu aplikacji naraz, prowadzić rozmowy wideo czy oglądać filmy. Ekran jest też zupełnie przyzwoity. Rozdzielczość 720x 1440 pikseli (określana często jako standard HD+) powinna zaspokoić potrzeby większości typowych użytkowników. Telefon ma dwa przyzwoite aparaty (13 i 5 MP). Do tego wyposażono go w poszukiwaną przez wielu użytkowników funkcję dual SIM.

Ogólna ocena: w tej cenie trudno byłobyoczekiwać więcej

HTC Desire 12 rywalizuje z tanimi chińskimi smartfonami producentów, takich jak Huawei czy Meizu. Na tym tle wypada doskonale. Jest to urządzenie, które zbudowano na bazie dobrej klasy podzespołów. Telefon pracuje pod kontrolą intuicyjnego oprogramowania, które powoduje, że jest to świetny aparat do codziennego użytku. Tak powinien wyglądać każdy telefon za złotówkę!

Aktualności Smartfony