Ranking zmywarek – jaką kupić

Co jest ważne podczas użytkowania zmywarki? Przede wszystkim możliwość dopasowania różnych programów do rodzaju zabrudzeń, ale również wielkość koszy do naczyń. Dla jednym bowiem to właśnie duża pojemność będzie kluczowym wyznacznikiem dobrze dopasowanego sprzętu. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę w rankingu najlepszych zmywarek 2020?

ranking zmywarek

Dobrze zaaranżowane i przemyślane wyposażenie kuchenne to jeden z kluczowych aspektów wpływających na praktyczne użytkowanie tego wnętrza. To dlatego, tak dużą uwagę poświęcamy nie tylko na zaprojektowanie szafek kuchennych – stojących i wiszących, ale przede wszystkim na wyselekcjonowanie potrzebnych do użytkowania sprzętów. W tym aspekcie na pierwszy plan wysuwa się zakup zmywarki, lodówki, czy zlewozmywaka. Warto przy tym podkreślić, że wybór zmywarki przy sporej konkurencyjności staje się ostatnio największym wyzwaniem.

Ze zmywarką jest nie tylko łatwiej, ale i oszczędniej!

Jak wskazują najnowsze trendy producenckie, to zmywarka cieszy się największym uznaniem w zakresie wyboru sprzętów do gospodarstwa domowego. Z dobrą zmywarką nie tylko oszczędzamy czas przeznaczony na codzienne porządkowanie kuchni, ale również pozbywamy się uciążliwego szorowania powierzchni z przypalonym tłuszczem. Dobrej jakości zmywarka ustawiona na program usuwający silne zabrudzenia potrafi zdziałać cuda.

To jednak nie czas jest jedynym wyznacznikiem oszczędności w użytkowaniu zmywarki, ale również ilość zużytej wody. Z energooszczędnym programem nie ma obawy o to, że rachunki czy to za wodę, czy za prąd będą uderzały konsumenta po kieszeni. Warto także podkreślić, że w dobie szerzącej się popularności fotowoltaiki, korzystanie ze zmywarki będzie opłacalne tak samo, jak z każdego innego sprzętu AGD i RTV zasilanych energią elektryczną.

Ranking zmywarek 2020 – najlepsze zmywarki w tym roku

Trudno wyobrazić sobie dobry ranking zmywarek, bez produktów renomowanego producenta Bosh. Model SMS46NI04E to zmywarka wolnostojąca o standardowych wymiarach 60 cm i dostępna za około 2000 zł. To, co szczególnie może się w niej spodobać, to wyjątkowo cicha praca, która nie zakłóci nawet snu niemowlaka. Wszystko za sprawą wbudowanego silnika EcoSilence Drive, który zapewnia wysoką efektywność i niską emisję hałasu.

Sprzęt jest oczywiście także wysoce energooszczędny, bo wyprodukowany w klasie A++, a jego duża pojemność umożliwi jednoczesne umycie nawet do 13 kompletów naczyń.

Inną ciekawą propozycją będzie chociażby Siemens SR256I01TE, który podobnie jak Bosh wywodzi się z niemieckiej precyzji. Zmywarka ma szerokość 45 cm i trzeba przyznać, że dawno nie widzieliśmy produktu wykonanego z taką dokładnością.

Do produkcji wykorzystano wytrzymałą stal nierdzewną, która z pewnością zapewni wyjątkowo długie użytkowanie zmywarki.

Tutaj wszystko jest niemal perfekcyjne, bo i załadunek i 3-stopniowa regulacja rackMatic powalają na kolana. Tutaj bez trudu wstawisz do mycia zarówno kieliszki, jak i różnej wielkości garnki.

Co jeszcze może się tutaj spodobać? To ciekawe funkcjonalności, jak tryb „Auto 45-65 °C”, „Cichy 50°C” i „Szkło 40 °C”. Pierwszy z nich to najbardziej ekonomiczny program, gwarantujący wysokie efekty mycia. Drugi jest praktycznie bezgłośny, trzeci „szkło 40°C” pozwala na delikatne, ale bardzo dokładne usunięcie zanieczyszczeń w niskiej temperaturze. To właśnie dlatego szkło zachowuje wysoki blask!

Oczywiście tak perfekcyjnie przygotowany model zmywarki będzie się charakteryzował wysoką klasą energooszczędności A+++, na którą zwrócą uwagę wszyscy wielbiciele niskich rachunków za prąd.

Czy jeszcze jakiś model może nas pozytywnie zaskoczyć w perfekcyjnie skrojonym rankingu zmywarek tego roku? Oczywiście, że tak. Na uwagę zasługuje bowiem również Whirlpool WSFO 3034 PF X, która jest zmywarką kompaktową z możliwością zabudowy pod blatem o klasie energetycznej A+++.

W programie Eco, zmywarka jest w stanie doczyścić nawet 14 kompletów naczyń, a specjalnie zamontowane dysze PowerClean Pro, poradzą sobie nawet z bardzo opornym zanieczyszczeniem.

Zmywarka ma także wiele udogodnień, jak chociażby opóźnienie startu, czy intuicyjny panel sterowania z niezbędnymi informacjami dotyczącymi pracy czy sygnał dźwiękowy kończący cykl zmywania.

Naszym zdaniem każdy ze wskazanych tu modeli będzie godnie reprezentował swoją funkcjonalność i cechy charakterystyczne dla tego sprzętu. Więcej o innych znanych modelach, przeczytasz tutaj: https://www.oleole.pl/artykuly/wszystkie/artykul-ranking-zmywarek.bhtml

Agd Aktualności Poradniki