Zmywarki do zabudowy – 6 powodów, dla których się sprawdzają

Zmywarka jest dzisiaj jednym z podstawowych sprzętów AGD w każdym domu. Sprawdź, dlaczego zmywarki do zabudowy są tak popularne. Przekonaj się, co przemawia za ich zakupem i jakie korzyści możesz odnieść dzięki zmywarce.

zmywarki do zabudowy

Zmywarki do zabudowy lepsze od wolnostojących?

Większość kuchni jest dziś projektowana w zabudowie, dlatego że meble do zabudowy są po prostu bardzo estetyczne i dzięki nim cała kuchnia wygląda na wyjątkową nowoczesną. Zmywarki do zabudowy są niewidoczne w meblach. Jeśli obudujemy zmywarkę frontem meblowym, to wszystkie dolne szafki będą wyglądały jednolicie, a przez to możemy uzyskać efekt minimalizmu w kuchni. Wolnostojących zmywarek niestety nie da się odbudować, bo potrzebują odpowiedniej wentylacji. Dodatkowo takie zmywarki mocno odcinają się na tle mebli i nie tworzą jednolitej powierzchni, a przez to trudniej jest również zabudować je blatami.

Oferty sklepów internetowych obfitują w zmywarki do zabudowy różnych typów, a to może komplikować wybór odpowiedniego rozwiązania. Jeśli chcesz kupić dobrą, a jednocześnie tanią zmywarkę, to sprawdź ceny tego AGD w różnych sklepach na stronie 7agd.pl/zmywarki-do-zabudowy.

1. Estetyczny wygląd kuchni

Zmywarki do zabudowy pozwalają uzyskać w kuchniach bardzo estetyczne aranżacje. Takiego poziomu estetyki nie będziemy w stanie osiągnąć przy zastosowaniu zmywarki wolnostojącej, nawet jeśli postaramy się bardzo dobrze dopasować ją do kuchni. AGD do zabudowy jest co prawda droższe, ale ten wyższy wydatek zwraca nam się w postaci ładnych aranżacji przestrzeni kuchennych.

2. Oszczędność wody

Popularne przekonanie mówi, że zmywarki zużywają dużo wody i prądu, ale nie jest to prawdą. W rzeczywistości więcej wody zużywamy w czasie mycia ręcznego. Podczas zmywania w zmywarce strata wody jest niewielka, a dzięki temu możemy ograniczyć wysokość rachunków za wodę. W dobie rosnących cen wody w perspektywie roku możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych.

3. Oszczędność detergentów

Ręczne zmywanie doprowadza do dużych strat detergentu – dokładnie płynu do mycia naczyń. Z kolei zmywarka jest w stanie bardzo dokładnie umyć naczynia w znacznie mniejszej ilości detergentu. Zmywarki do zabudowy działają na specjalne kapsułki o dodatkowym działaniu nabłyszczającym naczynia.

4. Mniejsze rachunki za ścieki

Mniejsze zużycie wody do zmywania wiąże się automatycznie z mniejszymi wydatkami na ścieki. Jeśli zmywarka działa w domu jednorodzinnym niepodłączonym do kanalizacji, to umożliwi też rzadsze opróżnianie szamba. Jest to szczególnie ważne na działkach wyposażonych w niewielkie szamba.

5. Ochrona dłoni

Ręczne zmywanie bardzo niszczy dłonie, a przecież zmywamy nawet kilka razy dziennie. Przy każdym zmywaniu nasze dłonie mają kontakty z detergentami, które mogą je wysuszyć, a nawet doprowadzać do podrażnień czy różnego rodzaju chorób skóry. Zmywarki do zabudowy są bardzo cenione przez kobiety, które dbają o dobry wygląd dłoni. Takie zmywarki są w stanie umyć nie tylko naczynia i sztućce, ale również mocno przypalone garnki, patelnie czy naczynia żaroodporne.

6. Oszczędność czasu

Zmywarki oszczędzają czas. Podczas zmywania ręcznego nie możesz się zająć żadnymi innymi czynnościami, natomiast w momencie, gdy naczynia myje zmywarka, Ty możesz wykonywać inne czynności, na przykład gotować, sprzątać albo po prostu oddawać się pasjonującej lekturze.

Szukasz zmywarki do zabudowy, ale nie wiesz, na jaki model postawić? Porównaj różne zmywarki na stronie 7agd.pl, a zakup tej najlepszej będzie zdecydowanie łatwiejszy i dodatkowo zaoszczędzisz pieniądze.

Agd Aktualności