Przesyłaj na żywo film z komórek i tabletów

Pokazała się aplikacja mobilna, która pozwala użytkownikom smartfonów i tabletów nadawać wideo na żywo. Jest to polska aplikacja Popler Live. Filmy można oglądać już w momencie nadawania na Popler.tv, Facebook’u, własnej stronie internetowej czy blogu.

Podczas wakacji często chcemy podzielić się ciekawymi przeżyciami z bliskimi, którzy nie mogą nam towarzyszyć. Zazwyczaj odbywa się to dopiero po powrocie. Dzięki Popler wszystko, co przeżywamy, widzimy lub robimy, możemy pokazać na żywo w Internecie. Wystarczy smartfon lub tablet z dostępem do sieci i zainstalowaną aplikacją Popler Live. Transmisję można oglądać w czasie rzeczywistym w portalu Popler.tv, na Facebook?u, blogu lub własnej stronie internetowej. Po emisji na żywo transmisja automatycznie zamienia się w film, który można odtwarzać w dowolnie wybranym momencie. Aplikacja Popler Live jest bezpłatna. Działa na iPhone’ach, iPad’ach oraz wszystkich smartfonach i tabletach z systemem Android.

aplikacja popler live

Żeby korzystać z aplikacji należy zarejestrować się w portalu Popler.tv i utworzyć własny kanał do nadawania na żywo. Po wykonaniu tej jednorazowej czynności wystarczy uruchomić Popler Live w telefonie lub tablecie i rozpocząć nagrywanie. Poza podstawową funkcją “na żywo”, możliwe jest również dzielenie się nagraniami przygotowanymi wcześniej, w tym również takimi, które zostały poddane obróbce i edycji. Aplikacja pozwala też na stworzenie prywatnego kanału, np. popler.tv/Mazury_2012 i udostępnianie materiałów tylko wybranym osobom.

– Popler daje możliwość dzielenia się emocjami oraz pokazania tego, co dzieje się tu i teraz – tłumaczy Jacek Kawalec, założyciel Poplera, a wcześniej współtwórca Wirtualnej Polski. – Załóżmy, że moja rodzina jest w podróży i chce podzielić się ze mną czymś ciekawym. Dzięki Popler mogę obejrzeć to na stronie internetowej lub Facebook?u i przeżywać to w tym samym momencie, co oni – dodaje Kawalec.

Jak pobrać aplikację Popler Live?: App Store, Google Play

Jak nadawać na żywo przy pomocy iPhone’a?: www.popler.tv/Popler_media/47541

Jak założyć konto Popler przez telefon?: www.popler.tv/Popler_media/47537

Jak udostępnić transmisję live na Facebook’u: wystarczy wejść na stronę kanału na Popler.tv, na którym odbywa się przekaz na żywo, skopiować jego adres URL i wkleić na swojej tablicy. Transmisję można udostępnić również z poziomu aplikacji mobilnej, zaznaczając opcję “Postuj na FB”.

Jak udostępnić transmisję live na własnej stronie internetowej lub blogu?: wystarczy wejść na stronę danego kanału na Popler.tv, kliknąć przycisk “Wstaw” i skopiować kod zatytułowany -Wstaw odtwarzacz live na swoją stronę, a następnie wkleić go na stronie internetowej lub blogu. W momencie rozpoczęcia nadawania, w odtwarzaczu automatycznie pojawi się transmisja na żywo.

Aktualności Android Aplikacje Internet Smartfony Tablety