Płatności Google – pozbądź się swojego portfela dzięki Google Wallet

Prawdopodobnie dziś wystartuje nowa usługa Google’a – Google Wallet . Dzięki niej, nie potrzebny będzie prawdziwy portfel, a wszelkie płatności będziemy mogli wykonywać za pomocą swojego telefonu.

Krótkie wprowadzenie do systemu Google Wallet możemy zobaczyć na poniższym filmie.

Usługa ma działać w standardzie NFC. Dla przypomnienia (z wikipedii): “krótkozasięgowy, wysokoczęstotliwościowy, radiowy standard komunikacji pozwalający na bezprzewodową wymianę danych na odległość do 20 centymetrów. Technologia jest prostym rozszerzeniem ISO/IEC 14443 (karta zbliżeniowa), która łączy interfejs kart inteligentnych i czytnik w jednym urządzeniu. Urządzenia NFC mogą komunikować się zarówno z istniejącymi urządzeniami w standardzie ISO / IEC 14443 (karty i czytniki), jak również z innymi urządzeniami NFC, a tym samym są zgodne z istniejącą i będącą już w użyciu infrastrukturą publicznego transportu i płatności. NFC jest przede wszystkim nakierowane na wykorzystanie w telefonach komórkowych.”
Na razie usługa Google Wallet ma działać tylko w telefonach Nexus S 4G w amerykańskiej sieci Sprint. Zasada działania ma być podobna do oferowanych obecnie płatności paypass. Będzie ona polegała na przyłożeniu telefonu do czytnika. Po tej czynności nasz telefon wyśle wszystkie informacje na temat płatności do naszego banku.
Oficjalnym partnerem Google jest MasterCard.

Aktualności Android Aplikacje