Kontroler do gier dla mobilnych urządzeń Samsunga

Wygląda na to, że obietnica stała się faktem, a firma Samsung słowa dotrzymała. Posiadacze urządzeń Galaxy mogą zakupić bezprzewodowy pad, który zwiększy komfort gry każdemu miłośnikowi tego rodzaju rozrywki.

Kontroler dostępny był dotąd za oceanem, ale Samsung już teraz zapowiedział sprzedaż akcesorium na rynku europejskim, na razie w kilku krajach, ale planowane jest poszerzenie obszaru dystrybucji o kolejne. Póki co, nie mówi się o żadnych konkretach…

Czym jest mobilny kontroler Samsunga?

Pad został zaprojektowany specjalnie dla urządzeń mobilnych marki Samsung, jednak producent przekonuje o jego kompatybilności ze smartfonami wyposażonymi w system Android w wersji 4.1 oraz technologię bluetooth. Bardziej wygodnym rozwiązaniem wydaje się być jednak NFC, w które wyposażone są urządzenia Galaxy Note 3, Note II oraz smartfony Galaxy S III i S4.

Budowa

Kontroler wyposażony jest w przycisk kierunkowy działający płynnie w ośmiu kierunkach, cztery przyciski funkcyjne, dwie analogowe gałki umiejscowione poniżej, symetrycznie po obu stronach pada oraz dwa spusty na górnej krawędzi obudowy. Włącznik i przyciski Select/Start znajdują się na dole.

Ciekawym rozwiązaniem jest dodatkowy przycisk Play, znajdujący się na samym środku kontrolera. Po jego naciśnięciu uruchamia się aplikacja Mobile Console, w której dostępnych jest aktualnie 35 tytułów, m.in.: Need for Speed? Most Wanted, Asphalt8: Airborne, Modern Combat 4: Zero Hour, Virtua Tennis? Challenge, Prince of Persia: The Shadow and the Flame. Samsung zapewnia, że lista wydłuży się o kolejne gry.

Specyfikacja podana przez producenta

Kompatybilność
Android OS 4.1 lub nowszy (pełna optymalizacja pod kątem urządzeń firmy Samsung z systemem Android 4.3+)

Łączność
Bluetooth 3.0, NFC Bluetooth ? 3.0 class 2 (dla urządzeń firmy Samsung z systemem Android 4.3+), HID

Sterowanie:
– D-Pad (8 kierunków)

– 2 gałki analogowe
– 4 przyciski akcji i 2 spusty
– przycisk Select i przycisk Start
– przycisk PLAY (dla urządzeń firmy Samsung z systemem Android 4.3+)

Wymiary
137.78mm x 86.47mm x 31.80mm
waga 195 g

Bateria
Akumulator 160mA

Urządzenie dostępne w kolorze czarnym.

Aktualności Android Gry Hardware Smartfony Tablety