Planet IGS-12040MT prezentuje przemysłowy zarządzalny switch

Przemysłowy zarządzalny switch z 8 portami 10/100/1000T + 4 portami 100/1000X SFP

Planet IGS-12040MT jest 12 portowym zarządzalnym switchem przemysłowym, który został zaprojektowany specjalnie do budowania Gigabitowych sieci szkieletowych. Sieci te mogą służyć do przesyłania dużych ilości danych w warunkach przemysłowych, a także wysyłania ich do odległych urządzeń za pomocą sieci światłowodowych. Switch został wyposażony w 8 portów 10/100/1000Base-T i dodatkowo w 4 światłowodowe interfejsy SFP 100/1000Base-T. Co ważne całe urządzenie zamknięto w wytrzymałej obudowie, która jest certyfikatowana z odpornością IP30. Sprzęt posiada oczywiście zapasowy systemem zasilania.
Obsługuje ruch sieciowy na poziomie 24 Gb/s ? dzięki czemu możliwa jest wysyłka dużej ilości materiałów video i przeprowadzanie rozmów głosowych w bezpiecznej sieci. IGS-20040MT pozwala na prosty w obsłudze, ale wielofunkcyjny interfejs zarządzania IPv6 / IPv4, np. funkcje przełączania w warstwie 2 i 4. Inwestycja w urządzenie jest idealna dla firm przemysłowych rozbudowujących lub modernizujących infrastrukturę sieciowej.

IGS-12040MT-2_s

Specjalnie do pracy w trudnych warunkach ? wzmocniona obudowa

Obudowa jest odporna na zakłócenia elektromagnetyczne i przepięcia dzięki aluminiowej obudowie z certyfikatem IP30. Switch jest wyposażony w zintegrowane źródło zasilania o szerokim zakresie napięć (12 do 72 V DC lub 24 V AC) ? działać będzie w każdym zakątku świata. Dodatkowo może pracować w temperaturach od -40 do 75 °C co pozwala na umieszczenie IGS-12040MT niemal w każdym środowisku.

Funkcje Redundant Ring i Fast Recovery dla systemu monitoringu

IGS-12040MT zaprojektowano z obsługą technologii Redundant Ring co sprawia, że odzyskuje sprawność np. po przerwaniu łączności ( co pomaga zapobiec atakom z zewnątrz. Technologia ITU-T G.8032 ERPS (Ethernet Ring Protection Switching), protokół Spanning Tree (802.1s MSTP) i redundantny system zasilania poprawiają działanie automatycznej sieci klienta i pozwalają na ciągłą pracę w ciężkich warunkach fabrycznych. Czas restartu systemu po awarii może wynosić nawet 20 ms.

IGS-12040MT-4_s

Cyfrowe złącze wejścia / wyjścia do obsługi zewnętrznego alarmu.

IGS-12040MT posiada na przednim panelu cyfrowe złącze wejściowe i wyjściowe. Dzięki obsłudze cyfrowych złącz użytkownik może wykryć zdarzenie, m.in. włamania i wysłanie alarmu do administratorów. Cyfrowe złącze jest wykorzystane również do alarmowania gdy utracone zostanie połączenie na którymś porcie lub przy braku zasilania.

IGS-12040MT-3_s

Zaawansowane funkcje warstwy 2

IGS-12040MT wykorzystuje zaawansowane funkcje zarządzania, takie jak dynamic port link aggregation, Q-in-Q VLAN, private VLAN, Multiple Spanning Tree Protocol, Layer 2 to Layer 4 QoS, bandwitch control oraz IGMP/MLD snooping. Planet IGS-12040MT wspiera zarówno działanie szybkich magistral poprzez połączenie wielu portów, jak również pracuje z połączeniami fail-over.

W pełni bezpieczny i funkcjonalny switch dla automatyki budynków

Planet IGS-12040MT to świetne rozwiązanie dla wykorzystania standardu IPv6 w przemysłowych sieciach Gigabit Ethernet. Urządzenie wspiera zarówno protokoły IPv4 oraz IPv6, a także zaawansowany switching warstwy 2 do warstwy 4, kontrolę ruchu QoS, kontrolę dostępu do sieci, uwierzytelnianie oraz funkcje zarządzania- zapewniające bezpieczeństwo, czyli ochronę sieci przemysłowych i umożliwiają budowę sieci automatyki budynków.

Routing IPv4 oraz IPv6 dla bezpiecznego i elastycznego zarządzania

Switch Planet IGS-12040MT proponuje funkcję routingu VLAN IPv4/IPv6, dzięki czemu możliwe jest krzyżowanie się różnych sieci VLAN i różnych adresów IP w celu zapewnienia bardzo bezpiecznego oraz elastycznego zarządzania i prostszego wdrażania nowych sieci.

Przyjazne i bezpieczne zarządzanie

Aby poprawić efektywność działania, switch IGS-12040MT wyposażono w konsolę z dostępem przez interfejs sieciowy i SNMP. Dzięki wbudowanemu internetowemu interfejsowi zarządzania. IGS-12040MT proponuje proste w użyciu funkcje konfiguracji opcji systemowych. Switch ten obsługuje protokół SNMP i może być zarządzany przez dowolne oprogramowanie oparte na standardzie SNMP v1 i v2. Co ważne tekstowy tryb zarządzania może odbywać się przez Telnet. Ponadto IGS-12040MT gwarantuje bezpieczny zdalny tryb zarządzania, a wszystko to dzięki wsparciu SSH, SSL i SNMPv3, przez co szyfrowanie odbywa się podczas każdej sesji.

Elastyczność instalacji

Cztery sloty mini-GBIC wbudowane w IGS-12040MT obsługują aż podwójną prędkość światłowodowych standardów 100Base-FX i 1000Base-SX/LX SFP, dzięki temu administrator może elastycznie dobrać odpowiedni transceiver SFP w zależności zarówno od odległości, ale również prefereowanej prędkości transmisji.

Inteligentny mechanizm diagnozy SFP

IGS-12040MT obsługuje funkcję SFP-DDM (Digital Diagnostic Monitor), dzięki czemu możlwe jest proste monitorowanie parametrów pracy urządzenia SFP np. optyczna moc wejściowa/wyjściowa, temperatura, ładunek lasera i zasilanie transceivera w czasie rzeczywistym.

IGS-12040MT-1_s

Protokół czasowy 1588 dla przemysłowych sieci

IGS-12040MT zaprojektowano głównie do zastosowań w telekomunikacji. Urządzenie zawiera obsługę MEF Service Delivery i Timing Over Packet Solutions IEEE 1588, a także Synchronous Ethernet.

IGS-12040MT-5_s

Aktualności Hardware telekomunikacja