Planet WNAP-7335 – Zewnętrzny bezprzewodowy punkt dostępowy

 

box_WNAP-7335

Wyższa prędkość transmisji i większy zasięg sieci Wi-Fi

Planet WNAP-7335 stworzono do zapewnienia stabilnej, wydajnej i niedrogiej łączności w zewnętrznych instalacjach.  Urządzenie zapewnia duży zasięg działania jak również dobrą prędkość transmisji w porównaniu do urządzeń bezprzewodowych, które są zgodne ze standardem 802.11a korzystając z takiej samej mocy nadawania. Możliwość regulacji mocy – aż do 500mW, a także złącza antenowe RP-SMA umożliwiają na poprawienie zasięgu instalacji zewnętrznych w zależności od użytkownika – nawet do 100 Mb/s na odległości 5 km.

Wiele trybów pracy

WNAP-7335 możemy ustawić w wielu trybach pracy, m.in.:  AP/Router, WDS PtP, WDS PtMP oraz  WISP, możemy więc zastosować urządzenie w różnych środowiskach o zróżnicowanych wymaganiach .  Dzięki temu użytkownicy mogą pozwolić sobie na zbudowanie własnej bezprzewodowe sieci czy na zwiększenie zasięgu już istniejącej sieci.

Zaawansowane zarządzanie i bezpieczeństwo

WNAP-7335 współpracuje ze standardami WEP / WPA / WPA2, WPA-PSK / WPA2-PSK oraz autoryzacją 802.1x RADIUS  co  zabezpiecza i chroni bezprzewodowe sieci LAN. Dodakowo administrator może przyznawać i odebierać użytkownikowi prawo do logowania się do bezprzewodowej sieci w oparciu o mechanizm ACL (Access Control List).

Mniej zakłóceń, większa stabilność połączeń

Przez użycie częstotliwości 5 GHz, WNAP-7335 omija zakłócenia pochodzące z otoczenia – w tym właśnie paśmie transmisja odbywa się w jednym z 24 kanałów. Przez to urządzenie WNAP-7335 nadaje się do zastosowań: monitoringu IP, łączności bezprzewodowej pomiędzy budynkami lub sieci szkieletowej dla sieci publicznej. Dodatkowo funkcje samonaprawy połączenia oraz harmonogramu ponownego uruchamiania zachowuje działanie sieci przez cały czas.

 Elastyczne i wydajne rozwiązanie dla sieci bezprzewodowych

WNAP-7335 może być wykorzystany do zastosowań w zewnętrznych instalacjach sieciowych. Obudowa z certyfikatem IP55 czy odporność na promieniowanie UV gwarantuje, że urządzenie WNAP-7335 może bezproblemowo pracować w ciężkich warunkach. Obsługa technologii Power over Ethernet (PoE) pozwala na instalację WNAP-7335 w miejscach bez dostępu do prądu.

Aktualności Hardware