Switch od firmy Planet GS-5220-46S2C4X

Planet GS-5220-46S2C4X to gigabitowy zarządzalny switch warstwy 2+, wyposażony w 46 portów 10/100/1000 Base-X, 2 porty Gigabit TP/SFP combo, 4 porty 10G SFP+ i obsługę statycznego routingu w warstwie 3 – wszystko zamknięto w obudowie o rozmiarze 1U.

Dzięki łączu 10G, GS-5220-46S2C4X,  switch może obsługiwać ogromne ilości danych w bezpiecznych warunkach, dzięki bezpiecznemu połączenie do sieci szkieletowej przedsiębiorstwa lub serwerów o dużej pojemności. Każde z gniazd SFP+ obsługuje technologię Dual Speed, 10GBase-SR/LR oraz 1000Base-SX/LX, co umożliwia administratorom elastyczny wybór odpowiednich transceiverów SFP/SFP+ w zależności od odległości lub wymaganej prędkości transmisji.

gs_5220_46s2c4x_front_panel_introduction_s_large gs_5220_46s2c4x_rear_panel_introduction_s_large

Wydajne rozwiązanie do zastosowań IPTV z MVR (Multicast VLAN Registration)

Zaawansowane systemy IPTV z MVR stworzono specjalnie do wykorzystania we wdrożeniach multicast na  bardzo szeroką skalę. Największy cel systemów IPTV to zmniejszanie zbędnego obciążenia pasma . Technologia MVR umożliwia użytkownikowi na połączenie i odłączenie się od transmisji multicast w sieci VLAN. Przy zachowaniu odrębności wszystkich podłączonych użytkowników pozwala to na udostępnianie pojedynczej transmisji multicast VLAN. MVR odpowiada za możliwość ciągłego przesyłania strumieni multicast w sieci VLAN oraz za oddzielenie strumieni do poszczególnych użytkowników VLAN, co zapewnia większe bezpieczeństwo i mniejsze obciążenie sieci.gs_5220_46s2c4x_3_s_large

Inteligentny mechanizm diagnozy SFP

Planet GS-5220-46S2C4X posiada wartościową funkcję SFP-DDM (Digital Diagnostic Monitor)dzięki  której znacznie łatwiej administratorom sieci kontrolować parametry SFP, takie jak optyczna moc wyjściowa / wejściowa, temperatura i napięcie zasilania modułu w czasie rzeczywistym.

gs_5220_46s2c4x_4_s_large

Podwójna skalowalność IPv6 / IPv4

Obsługa protokołów IPv6 oraz IPv4 w urządzeniu GS-5220-46S2C4X pomaga małym i średnim firmom przejście na technologię IPv6 przy niewielkim koszcie, ponieważ zapewnia brak konieczności wymiany dotychczas używanego sprzętu. Wystarczy odpowiednia konfiguracja sieci brzegowej IPv6 FTTx.

Routing VLAN IPv4 i IPv6 w warstwie 3 dla bezpiecznego i elastycznego zarządzania

GS-5220-46S2C4X gwarantuje wysoką wydajność transmisji i obsługę nowoczesnych technologii w warstwie 2 i 4. Dodatkowo pozwala na statyczny routing VLAN IPv4 / IPv6 w warstwie 3, który z kolei umożliwia łączenie różnych sieci VLAN i różnych adresów IP w celu bardziej elastycznego zarządzania, zapewnienia wyższego poziomu bezpieczeństwa i łatwiejszego wdrażania nowych urządzeń sieciowych.

Solidne funkcje w warstwie 2

Planet GS-5220-48T4X obsługuje dynamiczną agregację portów, Q-in-Q VLAN, private VLAN, protokół Multi Spanning Tree (MSTP), QoS warstwy 2 do warstwy 4, kontrolę pasma oraz IGMP / MLD Snooping.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Switch GS-5220-46S2C4X obsługuje listę kontroli dostępu (ACL) z warstwy 2 do warstwy 4 dzięki czemu zapewnia pełne bezpieczeństwo. Może blokować dostęp do sieci poprzez blokowanie pakietów w oparciu o źródłowy i docelowy adres IP, porty TCP / UDP lub zdefiniowane aplikacje sieciowe. Mechanizmy bezpieczeństwa dodatkowo zawierają również technologię uwierzytelnianie użytkowników i urządzeń 802.1X. Z kolei dzięki funkcji prywatnego VLAN, można przeciwdziałać komunikacji pomiędzy brzegowymi portami, co zwiększa gwarancję prywatności użytkowników. Planet GS-5220-46S2C4X wspiera również DHCP Snooping, IP Source Guard oraz Dynamic ARP Inspection, dzięki czemu zapobiega atakom IP snooping, które polegają na odrzucaniu pakietów ARP z nieprawidłowymi adresami MAC. Administratorzy mogą budować bardzo dobrze zabezpieczone sieci w znacznie krótszym czasie i przy mniejszym wysiłku.

Doskonała kontrola ruchu sieciowego

GS-5220-46S2C4X wyposażono w funkcję zarządzania ruchem oraz technologię QoS w celu zwiększenia możliwości usług sieciowych w małych i średnich firmach. Funkcja QoS oparta jest na klasyfikatorze ruchu w warstwie 4 oraz na limiterze pasma, które są szczególnie przydatne dzierżawcom łączy sieciowych, operatorom Telco lub dostawcom usług telekomunikacyjnych. QoS umożliwia również pełne wykorzystanie ograniczonych zasobów sieciowych i gwarantuje najlepszą wydajność w zastosowaniach VoIP oraz transmisjach video konferencji.

Efektywne i bezpieczne zarządzanie

Zarządzalny switch GS-5220-46S2C4X umożliwia zarządzanie przez konsolę, interfejs sieciowy oraz protokół SNMP. Wbudowany interfejs sieciowy do zarządzania jest prosty w użyciu, niezależny od platformy i pozwala na zaawansowaną konfigurację urządzenia. GS-5220-46S2C4X obsługuje także protokół SNMP (Simple Network Management Protocol), więc może być obsługiwany przez dowolne oprogramowanie, wystarczy, że jest zgodne z tym standardem. Żeby skrócić nauki obsługi, w GS-5220-46S2C4X zaproponowano linię poleceń i port konsoli podobne do tych stosowanych w urządzeniach Cisco, dlatego użytkownicy nie muszą uczyć się nowych poleceń. Ponadto GS-5220-46S2C4X oferuje zdalne bezpieczne zarządzanie przy wykorzystaniu SSH, SSL i połączeń SNMPv3, które szyfrują zawartość pakietów podczas każdej sesji.

Elastyczność i łatwa możliwość rozbudowy

48 slotów mini-GBIC wbudowanych w GS-5220-46S2C4X obsługuje nawet podwójną prędkość, ponieważ umożliwiają montaż modułów światłowodowych 100Base-FX oraz 1000Base-SX/LX SFP (Small Form-Factor Pluggable). Administratorzy mogą według własnych potrzeb dobrać moduł SFP, w zależności od odległości lub wymaganej prędkości transmisji. Odległość może zostać zwiększona z 550 m do 2 km (światłowód Multi-Mode) lub nawet 10/20/30/40/50/70/120 kilometrów (światłowód Single-mode lub WDM). To rozwiązanie sprawia, że switch może być stosowany w centrach danych przedsiębiorstw.

Aktualności Hardware telekomunikacja