Planet prezentuje SGS-5220-24P2X

Zarządzalny skalowalny switch warstwy 2+ z 24 portami 10/100/1000T 802.3at PoE i 2 portami 10G SFP+ / 440W

box_sgs_5220_24p2x_medium

Elastyczne rozwiązanie dla przemysłowych sieci gigabitowych

Planet przedstawił nową serię skalowalnych gigabitowych switchy ze względu na wysoki popyt na gigabitowe sieci oraz Internet rzeczy (IoT – Internet of Things). Firma przygotowała model SGS-5220-24P2X, który jest dedykowany przedsiębiorstwom, dostawcom usług telekomunikacyjnych i uczelniom. Jest to zarządzalny skalowalny switch warstwy 2, który obsługuje protokoły IPv4 / IPv6 oraz sprzętowy statyczny routing w warstwie 3. Switch zaprojektowano z 24 portami 10/100/1000 Mb/s, które obsługują standard 802.3at PoE+, 4 sloty Gigabit SFP, 2 sloty 10G SFP+ oraz 2 dodatkowymi interfejsami 10G SFP+ do skalowania urządzeń tej serii. Maksymalnie można podłączyć 16 urządzeń z 384 portami Gigabit Ethernet PoE+ i 32 slotami 10 Gb/s SFP+ co gwarantuje sprawne zarządzanie i dodawanie portów.

sgs_5220_24p2x_front_panel_introducton_s_large

Efektywne zarządzanie

Seria SGS-5220 posiada technologię skierowaną do zarządzających grupami urządzeń – zadanie ułatwione przez ustawienie jednego adresu IP dla całej grupy. Z kolei technologia skalowania umożliwia korzystanie z urządzeń przeznaczonych do montażu w obudowie razem ze switchami serii SGS-5220 przy zachowaniu niskich kosztów.

sgs_5220_24p2x_1_s_large

Wysoce niezawodne możliwości skalowania

Udogodnienie w postaci obsługi dwustronnego ruchu sieciowego na poziomie 40 Gb/s i technologii skalowania, SGS-5220-24P2X zapewnia przedsiębiorstwom, dostawcom usług i operatorom telekomunikacyjnym sprawną kontrolę nad ilością portów i wydajnością grupy urządzeń. Redundancja która jest wynikiem skalowalności urządzeń gwarantuje zachowanie integralności danych nawet w sytuacji awarii któregoś z urządzeń w grupie.  Co więcej możliwa jest wymiana urządzeń z grupy bez wymogu wyłączania całej grupy, co np. ułatwia modernizację sieci LAN.

Scentralizowane zarządzanie zasilaniem PoE w sieciach Gigabit Ethernet

Wychodząc na przeciw wysokim wymaganiom dotyczącym zasilania PoE oraz wysokich prędkości transmisji, switch SGS-5220-24P2X współpracuje z wydajnymi standardami IEEE 802.3af PoE (do 15,4 W na port) oraz IEEE 802.3at (do 30 W na port) na wszystkich dostępnych portach. Dzięki temu urządzenie może zasilać telefony VoIP, kamery IP z diodami IR oraz mechanizmami PTZ, a także szybkoobrotowe kamery z wentylatorami i systemem ogrzewania, które wymagają wyższej mocy zasilania. Obniżenie kosztów instalacji i czasu potrzebnego na wdrożenie SGS-5220-24P2X gwarantuje poprzez uwolnienie od konieczności montażu nowych gniazdek elektrycznych w pobliżu nowych urządzeń sieciowych, a przesyłanie danych i zasilania odbywa się za pomocą jednego kabla.

Wbudowane funkcje do zarządzania PoE

Zarządzalny switch PoE SGS-5220-24P2X proponuje inteligentne funkcja zarządzania:

– PD ALIVE Check

– Harmonogram oszczędzania energii

– Alarm SMTP/SNMP Trap Event

– Harmonogram PoE

Inteligentna funkcja Powered Device Alive Check

SGS-5220-24P2X monitoruje status podłączonych urządzeń w czasie rzeczywistym, przez polecenie ping. Jeśli dane urządzenie przestaje odpowiadać na ping, switch SGS-5220-24P2X zrestartuje port do którego jest podłączone to urządzenie i przywróci urządzenie do działania. Ta prosta funkcja znacznie poprawia niezawodność sieci i usprawnia pracę administratora.

 xgsw_28040hp_1_s_large

Harmonogram oszczędzania energii

SGS-5220-24P2X pozwala na stworzenie specjalnego harmonogramu dbającego o resetart w określonym czasie każdego tygodnia podłączonych urządzeń PoE. W związku z tym zmniejsza się ryzyko przepełnienia bufora i awarii urządzenia.

wgsw_20160hp_8_s_large

 

Funkcja SMTP/SNMP Trap Event Alert

Większość rejestratorów NVR lub kamer oferuje funkcje powiadomień e-mail SMTP, SGS-5220-24P2X również umożliwia wysłanie wiadomości, aby pomóc rozwiązać problem z urządzeniem po utracie zasilania lub przerwie w połączeniu sieciowym.

Harmonogram PoE, który zapewnia oszczędność energii

Oprócz wykorzystywania w sieciach monitoringu IP, SGS-5220-24P2X może być używany do stworzenia dowolnej sieci PoE, w tym sieci VoIP czy bezprzewodowych sieci LAN.  W celu oszczędzania energii i ochrony środowiska SGS-5220-24P2X skutecznie kontroluje na bieżąco zużycie energii. Funkcja “Harmonogram PoE” pozwala na włączenie lub wyłączenie zasilania PoE w każdym z portów oddzielnie w zaplanowanych odstępach czasu, co czyni tą funkcję skutecznym narzędziem do oszczędzania energii i pieniędzy.

 xgsw_28040hp_2_s_large

Ekonomiczne rozwiązanie do budowy sieci 10 Gb/s

10G Ethernet to ogromy skok ewolucji sieci Ethernet. Dwa sloty 10G SFP+ obsługują technologię Dual-Speed, 10GBase-SR/LR lub 1000Base-SX/LX, dzięki temu administratorzy mogą elastycznie dobierać odpowiedni transceiver SFP/SFP+ zależnie od odległości lub preferowanej prędkości transmisji. Interfejs 10GbE jest zazwyczaj dostępny w switchach warstwy 3, które mogą być zbyt kosztowne dla małych i średnich firm więc pomaga to sieciom w małych i dużych przedsiębiorstwach osiągnąć wysoką wydajność 10 Gb/s w ekonomiczny sposób.

Rozwiązanie dla sieci IPv6

Obsługa skalowalności, protokołów IPv4 / IPv6 czy wielu funkcji zarządzania przez przyjazny interfejs sprawiają, że seria urządzeń SGS-5220 to najlepszy wybór dla sieci monitoringu IP, sieci VoIP i dostawców usług bezprzewodowych aby wdrożyć standard sieci IPv6. Urządzenia z serii SGS-5220 dają szansę także małym i średnim firmom wkroczyć w erę IPv6 przy najniższym całkowitym koszcie ? wszystko dlatego, że wymiana wcześniej wykorzystywanych urządzeń działających w oparciu o protokół IPv4 nie jest już wymagana.

sgs_5220_24p2x_3_s_large

 

Routing VLAN IPv4 / IPv6 dla bezpiecznego i elastycznego zarządzania

Użytkownicy pozostają w czołówce w branży, bo seria urządzeń SGS-5220 nie tylko zapewnia wysoką wydajność transmisji i doskonałe technologie w warstwie 2, ale także funkcje routingu IPv4 / IPv6 VLAN, dzięki czemu może łączyć się z różnymi sieciami VLAN i różnymi adresami IP w celu utworzenia bezpiecznej sieci, elastycznego zarządzania i instalacji o dużym zasięgu.

 

Solidne funkcje warstwy 2

Seria urządzeń SGS-5220 obsługuje również zaawansowane funkcje, m.in. jak dynamic link port aggregation, Q-in-Q VLAN, protokół Multiple Spanning Tree (MSTP) oraz kontrolę pasma QoS warstwy 2 do warstwy 4 oraz IGMP/MLD Snooping. Seria SGS-5220 pozwala na funkcjonowanie szybkich magistral poprzez połączenie wielu portów. Możliwe jest stworzenie do po 8 portów aż w 14 grupach.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Seria SGS-5220 oferuje kompleksową listę kontroli dostępu (ACL) IPv4/IPv6 warstwy 2 do warstwy 4, dzięki czemu zapewnia pełne bezpieczeństwo. Narzędzie to może być wykorzystywane np. do ograniczania dostępu do sieci poprzez blokowanie pakietów w oparciu o źródłowy i docelowy adres IP, porty TCP / UDP lub już konkretnie zdefiniowane aplikacje. Mechanizmy bezpieczeństwa zawierają także autoryzację użytkowników i urządzeń 802.1X opartą na portach / adresach MAC. Podsumowując aspekty które wpływają na wysoki poziom bezpieczeństwa dodać warto, że dzięki funkcji private VLAN można zapobiec komunikacji pomiędzy skrajnymi portami, co zwiększa prywatność użytkowników.

Zwiększone bezpieczeństwo i kontrola ruchu

Seria urządzeń SGS-5220 obsługuje również funkcje DHCP Snooping, IP Source Guard i Dynamic ARP Inspection, które zapobiegają atakom IP Snooping oraz odrzucają pakiety ARP z nieprawidłowym adresem MAC. Ta funkcja wspomaga administratorów, którzy mogą teraz budować bezpieczne sieci korporacyjne w krótszym czasie.

Przyjazne i bezpieczne zarządzanie

Aby zwiększyć jakoś zarządzania, switche z serii SGS-5220 zostały uzupełnione w konsolę z dostępem przez interfejs sieciowy i SNMP. Dzięki wbudowanemu internetowemu interfejsowi zarządzania, administrator ma do wykorzystania funkcje konfiguracji opcji systemowych. Switche te obsługują protokół SNMP i mogą być zarządzane przez dowolne oprogramowanie oparte na standardzie SNMP v1 i v2. Tekstowy tryb zarządzania może odbywać się przez Telnet. Ponadto switche oferują bezpieczny zdalny tryb zarządzania, dzięki wsparciu SSH, SSL i SNMPv3, co pozwala na szyfrowanie zawartości pakietów podczas każdej sesji.

Elastyczne i rozszerzalne rozwiązanie

SGS-5220-24P2X oferuje 4 dodatkowe sloty mini-GBIC SFP, które pozwalają na podłączenie transceiverów światłowodowych 100Base-FX oraz 1000Base-SX/LX SFP (Smart Form-factor Pluggable). Administratorzy mogą dopasowywać odpowiednie transceivery w zależności od odległości lub wymaganej prędkości transmisji. Odległość może wynosić od 550 m do 2 km (światłowód multi-mode) lub nawet 10/20/30/40/50/70/120 km (światłowód single-mode lub WDM). To rozwiązanie umożliwia stosowanie switcha w centrach danych przedsiębiorstw.

Inteligentny mechanizm diagnozy SFP

SGS-5220-24P2X obsługuje też funkcję SFP-DDM (Digital Diagnostic Monitor), która pozwala na łatwe monitorowanie parametrów pracy urządzenia SFP/SFP+ takich jak optyczna moc wejściowa/wyjściowa, temperatura, ładunek lasera i zasilanie transceivera w czasie rzeczywistym.

Aktualności Hardware telekomunikacja