Planet GS-4210-16T2S czyli 16-portowy zarządzalny switch warstwy 2 z dwoma interfejsami SFP

Niedrogi zarządzalny switch dla małych i średnich firm

Planet GS-4210-16T2S jest Gigabitowym switchem stanowiącym rozwiązanie do tworzenia sieci lokalnych oraz biurowych SMB. Switch zaprojektowano z technologią inteligentnego przesyłanie pakietów w warstwie 2, przyjaznymi funkcjami zarządzania i stabilną pracę. Switch wyposażono w funkcjonalność zarządzania sieciami IPv6 / IPv4 oraz switchingu warstwy 2 / warstwy 4, a także w pasywne chłodzenie czy funkcje oszczędzania energii, które zapewniają cichą, stabilną i niezawodną pracę w biurowym środowisku sieciowym. Planet GS-4210-16T2S posiada 24 porty 10/100/1000BASE-T Gigabit Ethernet i 2 interfejsy 100/1000BASE-X SFP z własnym systemem zasilania. Urządzenie gwarantuje niedrogie,a i bezpieczne oraz niezawodne funkcje sieciowe dla małych i średnich firm, lub instytucji wymagających większego bezpieczeństwa danych i zarządzania ruchem w sieci.

1

Solidne funkcje w warstwie 2

Planet GS-4210-16T2S pracuje z zaawansowanymi funkcjami, takimi jak dynamiczna agregację portów, 802.1Q VLAN oraz Q-in-Q VLAN, protokół Mult Spanning Tree (MSTP), funkcja Loop/BPDU Guard oraz IGMP / MLD Snooping. Funkcji agregacji portów, GS-4210-16T2S umożliwia działanie szybkich magistral poprzez połączenie wielu portów światłowodowych oraz zapobieganie awarii łącza. Protokół warstwy 2 Link Layer Discovery (LLDP) informuje o urządzeniach w lokalnej domenie broadcast.

2

Kontrola ruchu sieciowego

GS-4210-16T2S wyposażono w funkcje zarządzania ruchem i technologię QoS tak aby zwiększyć możliwości usług sieciowych w małych i średnich firmach. Funkcja ta kontroluje transmisję broadcast/multicast/unicast Storm Control, przepustowość na każdym z portów, priorytety QoS 802.1p/CoS/IP DSCP. Dzięki temu zagwarantowano wysoką wydajność w zastosowaniach VoIP czy video transmisjach konferencji.


Bezpieczne zarządzanie

Zarządzalny switch GS-4210-16T2S pozwala na zarządzanie przez konsolę, interfejs sieciowy, TELNET oraz protokół SNMP. Wbudowany interfejs sieciowy do zarządzania jest prostyy w użyciu, niezależny od platformy i umożliwia zaawansowaną konfigurację urządzenia. GS-4210-16T2S obsługuje również protokół SNMP (Simple Network Management Protocol), dzięki czemu może być obsługiwany przez dowolne oprogramowanie zgodne z tym standardem. Switch może być też zarządzany za pomocą poleceń tekstowych za pomocą konsoli lub Telnet. GS-4210-16T2S proponuje zdalne bezpieczne zarządzanie przy wykorzystaniu SSH, SSL i połączeń SNMPv3, szyfrujące zawartość pakietów każdorazowo podczas sesji.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Switch GS-4210-16T2S zapewnia obsługę listy kontroli dostępu (ACL) z warstwy 2 do warstwy 4, która to z kolei zapewnia pełne bezpieczeństwo. Przykładem użycia jest wykorzystywanie do ograniczania dostępu do sieci poprzez blokowanie pakietów w oparciu o źródłowy i docelowy adres IP, porty TCP / UDP albo zdefiniowane aplikacje sieciowe. Mechanizmy zapewniające bezpieczeństwo zawierają również technologię uwierzytelnianie użytkowników i urządzeń 802.1X w oparciu o port, która może działać w połączeniu z serwerem RADIUS. Dzięki funkcji prywatnego VLAN, można zapobiec komunikacji pomiędzy brzegowymi portami, co zwiększa prywatność użytkowników. Inna funkcja Port Security pozwala na określenie maksymalnej liczby urządzeń sieciowych na danym porcie.

Zaawansowana ochrona sieci

Planet GS-4210-16T2S wspiera również DHCP Snooping, IP Source Guard oraz Dynamic ARP Inspection, żeby zapobiegać atakom IP snooping, polegających na odrzucaniu pakietów ARP z nieprawidłowymi adresami MAC. Administratorzy sieci mogą budować lepiej zabezpieczone sieci w znacznie szybszym czasie i przy mniejszym wysiłku.

Elastyczność i łatwa możliwość rozbudowy

2 sloty mini-GBIC wbudowane w GS-4210-16T2S umożliwiają montaż modułów światłowodowych 100Base-FX oraz 1000Base-SX/LX SFP (Small Form-Factor Pluggable). Administratorzy są w stanie elastycznie dobrać odpowiedni moduł SFP, w zależności od odległości lub wymaganej prędkości transmisji. Odległość może zostać zwiększona z 550 m do 2 km (światłowód Multi-Mode) lub nawet 10/20/30/40/50/70/120 kilometrów (światłowód Single-mode lub WDM). Switch może być stosowany w centrach danych przedsiębiorstw.

Pasywne chłodzenie

Przez wykorzystanie najnowszych komponentów i technologii oszczędzania energii, GS-4210-16T2S gwarantuje mniejsze zużycie energii. Dzięki temu możliwe było zastosowanie cichej obudowy bez wentylatora. Planet GS-4210-16T2S może pracować stabilnie i bezgłośnie w każdym środowisku.

3

Chcesz otrzymywać aktualizacje ? Zapisz się.

Aktualności Hardware telekomunikacja