Planet FGSD-1008HPS – ultra ekonomiczne rozwiązanie dedykowane dla infrastruktury systemów monitoringu video – inteligentny switch z 8 portami 10/100TX 802.3at PoE i 2 portami Gigabit TP / SFP.

box_FGSD-1008HPS

Planet FGSD-1008HPS stworzono specjalnie dla rosnącego sektora rozwiązań do monitoringu IP – dzięki możliwości zasilania kamer kompatybilnych ze standardem 802.3at PoE. Switch Planet gwarantuje wysoką wydajność oraz inteligentne funkcje PoE, które są dostępne za pośrednictwem 8 portów 10/100 BaseT RJ-45 (do 30 W na port). Dodatkowe 2 Gigabitowe interfejsy TP/SFP pozwalają na płynną transmisję nagrań oraz zdjęć pochodzących z monitoringu.

Doskonale zintegrowane rozwiązanie dla kamer IP oraz rejestratorów NVR
Unikalnie od innych switchy stosowanych w systemach monitoringu, które są wyposażone w 12 lub 24 porty PoE, FGSD-1008HPS ma tych portów aż 8 802.3at, dzięki czemu nadaje się do średnich i dużych systemów monitoringu, przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Dzięki wysokiej wydajności oraz budżetowi mocy PoE – 125 W, switch jest w stanie zasilać 8 kamer IP oraz zapisywać je na 8-kanałowym rejestratorze NVR. Taki zestaw jest łatwo zarządzany i obsługiwany zarówno lokalnie jak i zdalnie przez internet

Inteligentny wskaźnik LED informujący o wykorzystaniu PoE w czasie rzeczywistym
FGSD-1008HPS ułatwia monitorowanie stanu zużycia energii PoE dzięki wykorzystaniu wskaźnika LED. Frontowy panel dysponuje 4 diodami, które wskazują zużycie na poziomie 30 W, 60 W, 90 W oraz 120 W.

Funkcje warstwy 2
Planet FGSD-1008HPS korzysta z zaawansowanych funkcji zarządzania, takich jak dynamic port link aggregation, Spanning Tree Protocol, IGMP Snooping v1/v2, bandwitch control oraz ochronę na poziomie warstwy 2 / warstwy 4. Switch pozwala na obsługę technologii IEEE 802.1Q tagged VLAN, oraz port-based VLAN i MTU VLAN. Maksymalna dozwolona liczba VLAN to 30. Planet FGSD-1008HPS umożliwia działanie szybkich magistral poprzez połączenie wielu portów oraz obsługuje połączenia fail-over.

Elastyczne i rozszerzalne rozwiązanie
FGSD-1008HPS zapewnia 2 dodatkowe porty Gigabit TP / SFP combo wspierające interfejsy 10/100/1000 BaseT RJ-45. Pozwala to na podłączenie urządzeń magazynujących, takich jak rejestratory NVR lub dyski sieciowe NAS w celu łatwiejszego zapisywania danych. Poza tym możliwe jest wykorzystanie slotów SFP do podłączenia transceiverów światłowodowych 1000Base-SX/LX SFP, które umożliwiają łączność z systemem monitoringu na dużych odległościach. Dystans może wynosić od 550 m do 2 km (światłowód Multi-Mode) lub nawet 10/20/30/40/50/60/70/120 km (światłowód Single-Mode lub WDM). To rozwiązanie umożliwia stosowanie switcha w centrach danych.

Chcesz otrzymywać aktualizacje ? Zapisz się.

Aktualności Hardware telekomunikacja