PC i laptopy poleasingowe – oferta na miarę potrzeb

Zakup nowego komputera lub laptopa nieodzownie łączy się z dużym wydatkiem. Koszty zakupu zestawu do pracy zwykle zaczynają się od tysiąca złotych. Niestety, nawet ta kwota nie zaspokoi potrzeb graczy lub specjalistów, który w swojej pracy wykorzystują specjalistyczne, bardzo podzespołożerne oprogramowanie. Wraz z lepszymi podzespołami, rośnie także cena. W ostatecznym rozrachunku specjalistyczny komputer PC lub laptop mogą nawet kosztować około 3-5 tysięcy złotych. Nie jest to cena, na jaką każdy może sobie pozwolić. Co zrobić, gdy potrzebujemy komputerów, ale nie mamy na zakup przeznaczonej wystarczającej ilości gotówki? Warto zainteresować się używanym sprzętem. Ten tok myślenia prowadzi nas na dobre, ale nie idealne tory. Idealnymi torami są zakupy sprzętu poleasingowego od firm, które zajmują się pośrednictwem w handlu tego typu zestawami.

Dlaczego wybór komputerów poleasingowych to najlepsza decyzja?

Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta – komputery poelasingowe są pewnym kompromisem pomiędzy ceną oraz jakością. Nie płacimy tak wysokiej ceny, jak w przypadku zakupu nowych komputerów, ale także nie kupujemy totalnie zniszczonej jednostki centralnej lub laptopa, który przeżył już niejeden upadek. Firmy specjalizujące się w sprzedaży poleasingowego sprzętu komputerowego nie tylko udzielają rocznej gwarancji na zakupiony towar, ale także dbają o ekwipunek, jaki oferują. Sprzęt pozyskiwany jest od firm, które decydują się na zmianę urządzeń. Część PC lub laptopów jest w doskonałej kondycji. Tracą status nowych, ale nie zyskują statusu totalnie bezużytecznych. Zbierzmy wszystkie pozytywy zakupu sprzętu poleasingowego:

  • Niska cena – komputery poleasingowe są znacznie tańsze, niż ich nowe odpowiedniki. Co ciekawe, firmy oferujące sprzedaż tego typu sprzętu często ustalają niższe ceny, niż prywatni sprzedający.
  • Gwarancja na zakup – tylko legalnie działające firmy zajmujące się dystrybucją komputerów poelasingowych udzielają gwarancji na sprzedany produkt. Zwykle gwarancja obejmuje 12 miesięcy od chwili sprzedaży sprzętu. Tym samym firmy chcą pokazać, że sprzęt jest w pełni sprawny i z pewnością wytrzyma jeszcze wiele lat pracy, nie nadwyrężając ani nerwów, ani portfela nowego użytkownika.
  • Najlepszy stosunek ceny do parametrów – w przeliczeniu, komputery poleasingowe są nawet o 50-70% tańsze, niż komputery nowe. Stosunek ceny do parametrów sprzętu jest korzystny i przemawia za sprzętem poleasingowym. W tak niskiej cenie nie znajdziemy bardziej wydajnego sprzętu. To znakomita informacja dla tych, którzy szukają czegoś więcej, niż tylko komputera do pracy czy przeglądania Internetu (chociaż i takie modele cieszą się dużą popularnością).
  • Oryginalne oprogramowanie w cenie – przy zakupie nowego sprzętu, prócz wysokich kosztów podzespołów, musimy liczyć się także z zakupem oprogramowania. W przypadku komputerów poleasingowych mamy ten plus, że nie musimy martwić się o system operacyjny. Na dyskach twardych komputerów zainstalowane jest legalne oprogramowanie Windows z licencją, która przekazywana jest z chwilą sprzedaży komputera dla nowego użytkownika. W niższej cenie otrzymujemy gotowy do pracy, stabilny zestaw.

Gdzie kupić komputery poleasingowe?

Na pewno nie powinniśmy decydować się na zakup od osób prywatnych – zwykle sprzęt jest zużyty do granic możliwości. Przy zakupie prywatnym możemy także zapomnieć o gwarancji oraz bezpieczeństwie transakcji. Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie firmy, która profesjonalnie zajmuje się sprzedażą komputerów i laptopów poleasingowych. Takie firmy udzielają gwarancji na zakup, dbają o sprzęt, wiedzą, jak go wycenić, aby zainteresować Klienta. Przykładem takiej firmy jest www.mdmkomputery.pl.

Aktualności Hardware