Opinie Google Maps. Jak zdobyć opinie Google?

Wiesz, co kryje się za niemal każdym sukcesem w biznesie? Bynajmniej nie jest to przypadek. Nie chodzi także o odpowiednie znajomości. A tym bardziej o pokaźny budżet na rozkręcenie firmy. Sukces przedsiębiorstwa opiera się na jasno określonych celach. I powtarzalnych procedurach, które należy wdrożyć, by owe cele osiągnąć.

Załóżmy, że Twoim celem jest przyciąganie do siebie coraz większej ilości klientów. Jak to zrobić? Można inwestować w drogie kampanie reklamowe. Na pewno warto postawić na skuteczne pozycjonowanie strony internetowej. Nade wszystko należy jednak przebywać tam, gdzie Twoi klienci zaglądają zawsze, gdy szukają towarów lub usług, jakie oferujesz. Tylko gdzie jest to miejsce?

opinie google maps

9 na 10 konsumentów regularnie sprawdza opinie Google Maps w wyszukiwarce.

A pozostali robią to przynajmniej od czasu do czasu. W dzisiejszych czasach każdy, kto ma dostęp do Internetu, z przyjemnością korzysta z możliwości, jakie on oferuje. Zrobienie rekonesansu przed dokonaniem zakupu uznaje się obecnie za przejaw zdrowego rozsądku w zarządzaniu pieniędzmi. Klient liczy przy tym nie tylko na oszczędność finansową. Chce także zaoszczędzić sobie nerwów związanych z nabyciem produktu, który nie spełni jego oczekiwań. Nie chce też kupować go od firmy, która nie zasługuje na jego zaufanie.

Właśnie dlatego opinie Google cieszą się tak ogromną popularnością. Konkretniej chodzi oczywiście o opinie pod wizytówką Google Moja Firma. Czyli wszelkie oceny i komentarze wystawiane na portalu Google Maps.

Jak zdobyć prawdziwe opinie w Google?

Niezadowolony klient jest bardzo zmotywowany do wystawienia recenzji. Z ochotą poświęci swój cenny czas, by ostrzec przed Tobą innych konsumentów. Niestety, usatysfakcjonowanym nabywcom brak podobnej motywacji. Dlatego to Ty musisz wyjść z inicjatywą i poprosić ich o zamieszczenie opinii Twojej firmie.

Jeśli chcesz zadbać o wizerunek firmy w Internecie, wyślij do klientów maila z ankietą badania satysfakcji. Zamieść w nim krótkiego linka, który przekieruje czytelników prosto do formularza wystawiania opinii. Dzięki temu masz szansę na zdobycie dużej ilości recenzji. Jednak nie zawsze będą one spełniać Twoje oczekiwania.

Chcesz usunąć negatywne opinie pod swoją wizytówką?

Co zrobić, gdy pod wizytówką Twojej firmy ktoś wystawi opinię z małą ilością gwiazdek? Najprościej byłoby taką recenzję usunąć. Google doskonale zabezpiecza się jednak przed podobnymi praktykami sprzedawców. Z jednej strony chce ich chronić przed nieuczciwą konkurencją i powtarzalnymi komentarzami wystawianymi przez jedną osobę z kilku kont. Z drugiej – dąży do tego, by opinie były rzetelne. Nie usunie więc żadnej opinii, która nie łamie regulaminu.

Skuteczna analiza. Złe opinie w Google Moja Firma mogą mieć ogromną wartość.

Nawet, jeśli wykorzystasz wszelkie możliwe sposoby, by usunąć negatywne opinie Google, pewna ich część pozostanie widoczna. Dlaczego? Ponieważ rzeczywiście pochodzą od klientów, których oczekiwań nie udało Ci się spełnić. Zamiast załamywać ręce lub, co gorsza, wdawać się w niepotrzebne dyskusje, najlepiej w takiej sytuacji zachować profesjonalizm. Twoja odpowiedź może pomóc rozwiązać problem, jaki zgłasza klient. A tym samym zmienić jego zdanie o Twoim przedsiębiorstwie i pozytywnie wpłynąć na Twoją renomę.

Ważne jest również to, że to właśnie z negatywnych opinii Google możesz dowiedzieć się najwięcej o trudnościach, z jakimi mierzą się Twoi klienci. A gdy je poznasz, będzie można skutecznie im zapobiegać. Dokładna analiza negatywnych komentarzy pozwoli Ci więc rozwinąć firmę dokładnie w takim kierunku, jakiego konsumenci oczekują.

Wystawione na Mapach Google opinie pozytywne wymagają Twojej reakcji.

Warto również wprowadzić w swojej firmie dobre standardy postępowania z pozytywnymi opiniami Google Maps. Co robisz, kiedy w życiu prywatnym ktoś robi dla Ciebie coś miłego, choć wcale nie musi tego robić? Mówisz jedno, proste słowo. Dziękuję. Podobna zasada funkcjonuje w biznesie.

Przedsiębiorcy, którzy pozostawiają pozytywne opinie bez odpowiedzi, zaprzepaszczają bardzo ważną szansę. Odpowiadając, mogą zamienić zadowolonego nabywcę w klienta powracającego. A tym samym oszczędzić pieniądze, które musieliby poświęcić na przekonywanie do siebie kolejnych konsumentów. Satysfakcja konsumenta to Twoja najlepsza reklama. Zauważ ją więc i podkreśl, jak jest dla Ciebie ważna.

Czy zarządzanie opiniami może być procesem powtarzalnym?

Zdecydowanie tak. Choć trzeba przyznać, że jeśli masz zamiar stosować się do raz opracowanych procedur bez specjalistycznego oprogramowania, będzie to kosztować Twój zespół sporo niepotrzebnej pracy. W ostatnich miesiącach na rynku pojawiła się rewelacyjna aplikacja do zarządzania opiniami o nazwie Rating Captain. Warto wykorzystać jej potencjał, szczególnie, że podstawa wersja narzędzia jest dostępna za darmo.

Aplikacja pokazuje wszystkie opinie o Twojej firmie w jednym panelu użytkownika. Analizuje sentyment treści, określa ładunek emocjonalny zawarty w wypowiedzi i rozdziela recenzje pozytywne od negatywnych. Wykorzystuje także analizę big data i sztuczną inteligencję, dzięki czemu może określić podstawowe problemy, które wymagają uwagi w Twojej firmie. Może też wygenerować treść przykładowych opinii w oparciu o analizę SEO. Jeśli Twoi klienci je zamieszczą, nie tylko poprawisz swoją ocenę, ale też zwiększysz swoją widoczność w wynikach wyszukiwania.

Z narzędzia Rating Captain możesz skorzystać po zalogowaniu się na oficjalnej stronie aplikacji. Zrób to jak najszybciej, by zyskać przewagę nad konkurencją w świecie nowoczesnych technologii.

Aktualności Internet Poradniki