Nowa 6-calowa nawigacja BLOW

BLOW, producent zaawansowanych samochodowych urządzeń multimedialnych, wprowadza do sprzedaży panoramiczną, multimedialną nawigację samochodową GPS – BLOW GPS62YBT o przekątnej ekranu 6.2 cala. Urządzenie zapewnia najwyższy poziom szczegółowości map i informacji drogowych podczas jazdy, jednocześnie, dzięki niewielkiej wadze zmieści się także w damskiej torebce, plecaku czy bocznej kieszeni męskich bojówek.

Zastosowany w BLOW GPS62YBT najwyższej klasy odbiornik satelitarny pozwala szybko i precyzyjnie określić położenie pojazdu w trudnych warunkach terenowych i pogodowych. Dzięki wbudowanemu modułowi Bluteooth nawigacja może wykorzystywać łącza transmisji danych telefonów komórkowych do pobierania informacji o aktualnej sytuacji drogowej, blokadach, korkach czy utrudnieniach w ruchu i inteligentnie modyfikować trasę przejazdu zapewniając użytkownikowi szybkie dotarcie do celu podróży. BLOW GPS62YBT może również służyć jako zestaw głośnomówiący. GPS jest wyposażony w wejście audio-wideo i transmiter FM, umożliwiający przesyłanie dźwięku do radia samochodowego. Urządzenie może też współpracować z przewodową lub bezprzewodową kamerą cofania.

Inteligentna nawigacja
Za informacje nawigacyjne odpowiada najnowsza AutoMapa 6.8.2 zawierająca ponad 5060 miast i miejscowości w Polsce, ponad 640 tysięcy Użytecznych Punktów (POI), około 3 miliony budynków oraz dokładne plany nawigacyjne kilkudziesięciu tysięcy miast w 44 państwach Europy. Użytkownicy mogą korzystać z asystenta pasa ruchu dla polskich i europejskich dróg, który ułatwia pokonywanie skomplikowanych skrzyżowań i rozjazdów. Nieocenioną pomocą w pokonywaniu zakorkowanych ulic miast jest też możliwość oceny bieżącej sytuacji drogowej na ekranie nawigacji. W stosunku do poprzednich wersji oprogramowania dodane zostały informacje o progach zwalniających, sygnalizacji świetlnej i uaktualnione pozycje słupków pikietażowych, pomocne przy korzystaniu z łączności CB.

Bezpieczeństwo
Projektanci BLOW zadbali o zapewnienie jak największego bezpieczeństwa kierowców korzystających z nawigacji. Wbudowany moduł Bluetooth umożliwia transmisję głosu z telefonu przez wbudowany głośnik i mikrofon nawigacji, jak również obsługę zaimportowanej, pełnej książki adresowej telefonu nie angażując nadmiernie rąk kierowcy. W czasie jazdy nawigacja inteligentnie wybiera najważniejsze komunikaty wyciszając, w zależności od potrzeb, muzykę, informacje nawigacyjne bądź rozmowy telefoniczne. Bezpieczeństwo zwiększa też niewątpliwie możliwość współpracy z kamerami cofania – panoramiczny widok przestrzeni za samochodem pomaga chronić karoserię samochodu, ale przede wszystkim zdrowie ludzi i zwierząt, które mogłyby znaleźć się niezauważone za samochodem.

Rozrywka
BLOW 62YBT doskonale sprawdza się w roli odtwarzacza multimedialnego. Wbudowane gniazdo kart microSD pozwala korzystać z pokaźnej biblioteki multimediów zgromadzonych na kartach pamięci w postaci muzyki, zdjęć i filmów. Nawigacja, po podłączeniu do komputera, zachowuje się jak zewnętrzna pamięć masowa, umożliwiając przenoszenie plików poprzez ?przeciąganie?. Wbudowany transmiter FM umożliwia transmisję dźwięku do samochodowego systemu nagłośnienia, a 6 calowy ekran z powodzeniem nadaje się do odtwarzania filmów.

BLOW GPS62YBT ? najważniejsze cechy:
Wyświetlacz LCD – ciekłokrystaliczny panel dotykowy 6,2″
Rozdzielczość ekranu – 800 x 480, 65536 kolorów
System operacyjny – WINDOWS CE NET 6.00
Procesor – MTK3351 468
Wbudowany odbiornik GPS MTK (42 kanały )
Pamięć wewnętrzna SD RAM/ROM Flash – 128 MB/128 MB
Gniazdo pamięci microSD do 8GB
Złącze USB – mini USB 2.0 Full Speed
Wbudowany transmiter FM umożliwiający przesyłanie dźwięku do radia samochodowego
Bluetooth 2.0
System głośnomówiący z możliwością wyświetlania książki telefonicznej i historii połączeń z telefonu
Dodatkowe narzędzia: czytnik e-booków, kalkulator, gry
Wejście Video
Obsługiwane pliki Video – AVI, WMV, ASF, ASV, DAT, MPEG, MPG, MOV
Obsługiwane pliki Audio – WAV, WMA, MP3
Wymiary urządzenia – 159 x 99 x 12 mm

Podstawowe modele nawigacji BLOW GPS62YBT dostępne są na rynku polskim od końca czerwca 2011 r. w cenie:
– BLOW GPS62YBT + AutoMapa Polska XL ? 587 PLN brutto,
– BLOW GPS62YBT + AutoMapa Europe ? 747 PLN brutto.

Aktualności Elektronika