Na co zwrócić uwagę kupując tani i dobry tablet?

Tablety przestały być urządzeniami luksusowymi, a stały się ogólnodostępne ? rozpiętość cenowa tych urządzeń również jest ogromna, tablet można kupić już w cenie dobrej pary butów. Mimo, że wśród producentów niepodzielnie prym wiodą dwie znane marki ? Samsung i Apple, to Polacy coraz częściej wybierają tańsze urządzenia, głównie te ze średniej półki. A dla tych osób, dla których głównym kryterium wyboru tabletu jest cena, pozostają urządzenia “made in china”, marek o których mało kto słyszał. A jak kupić dobry a zarazem tani tablet?

Jakość kontra cena

Aby wyprodukować dobry tablet, należy użyć do produkcji materiałów dobrej jakości ? a te kosztują. Producentowi musi się zwrócić koszt produkcji oraz musi mieć zysk, aby tablet wypuścić na rynek. Z kolei sprzedawca, kupując towar od producenta, również musi mieć zysk z jego sprzedaży. Tak więc cena tabletu, która oscyluje pomiędzy 200 a 300 złotych, jest zdecydowanie niska. Producent musiał zatem na czymś oszczędzić, aby sprzedaż urządzenia opłacalna. Zazwyczaj jest to jakość obudowy, która często jest źle spasowana wykonana z mało wytrzymałych materiałów, lub jakość ekranu. W najtańszych tabletach ciężko jest znaleźć ekran o wysokiej rozdzielczości, wykonany w technologii IPS.

Idąc w drugą stronę i przyglądając się najdroższym, dostępnym na rynku tabletom, można stwierdzić, że i one nie są idealne. Coraz częściej zawodzi bateria, której żywotność jest stosunkowo krótka. Dzieje się tak ze względu na… wygląd urządzenia. Tablety flagowych marek są niezwykle cienkie i lekkie ? więc gdzie miałaby się zmieścić super ? pojemna bateria? Niestety, Polacy przy wyborze urządzenia mobilnego w bardzo dużej części kierują się bardziej marką i wyglądem urządzenia niż jego specyfikacją techniczną. Parametry schodzą na dalszy plan, i są uwzględniane dopiero gdy jakieś urządzenie jest na tyle “estetyczne” wizualnie, żeby mu się bliżej przyjrzeć. Często jest tak, że tańsze tablety nie odbiegają jakością od tych wartych kilka tysięcy złotych.
 
Jak wybrać dobry i tani tablet?

Stosunkowo niska cena oraz wysoka jakość nie wykluczają się, można znaleźć urządzenie o bardzo korzystnym stosunku jakości do ceny. Najczęściej będą to produkty marek mniej znanych na rynku tabletów. Wiele marek odwraca się od tradycyjnych komputerów i stara się wejść na rynek urządzeń mobilnych, ponieważ mobile cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Wybór odpowiedniego urządzenia nie jest łatwy. Trzeba zwrócić uwagę na jakość wykonania urządzenia, szczególnie na jakość ekranu. Ekran jest bardzo ważny, gdyż jego niska rozdzielczość i niska jakość wykonania mogą znacząco utrudniać korzystanie z urządzenia. Natomiast pod względem parametrów technicznych, warto zwrócić uwagę na procesor z wysokim taktowaniem oraz na ilość pamięci RAM, która umożliwia sprawne funkcjonowanie tabletu. Jeżeli chodzi o pamięć flash, to nie jest ona szczególnie istotna, gdyż w większości urządzeń, istnieje możliwość jej zwiększenia poprzez kartę pamięci microSD. Wybór odpowiedniego urządzenia ułatwia internet, w którym możemy porównać różne modele oraz zapoznać się z opiniami użytkowników o wybranym przez nas produkcie.

Więcej o tanich i dobrych tabletach na stronie www.manta.com.pl

Aktualności Tablety