Jakie etui do tabletu 10 cali?

Tablet to praktyczne urządzenie mobilne, które warto nosić zawsze przy sobie. Aby zapobiec jego uszkodzeniom, warto zainwestować w odpowiednie etui ochronne. Jaki pokrowiec na tablet 10 cali, najpopularniejszy wśród tabletów, wybrać? Jakie są wady i zalety poszczególnych rozwiązań? Odpowiadamy na te inne pytania zadawane przez użytkowników dziesięciocalowych tabletów.

etui do tabletu
fot. materiały prasowe

Ekonomiczne i poręczne plecki silikonowe

Skuteczną ochronę przed uszkodzeniami urządzenia zapewni nawet etui na tablet 10 cali w formie prostej osłony na tylną klapkę i ramkę wyświetlacza. Pokrowce tego typu, znane jako plecki silikonowe, są tanie, a zarazem poręczne. Takie etui do tabletu 10 cali sprawdzają się szczególnie u osób korzystających z tabletu do gier, zdjęć i rozmów przez komunikatory, ponieważ nie pogrubiają sprzętu i pozwalają na komfortowe trzymanie go w dłoniach. Na rynku można znaleźć oprawy w tysiącach wzorów i kolorów, które przypadają do gustu dzieciom i nastolatkom, a także dbającym o wizerunek paniom i panom.

Silikonowe plecki przeważnie uzupełnia się szkłem lub folią ochronną do wyświetlacza, która stanowi dodatkowe zabezpieczenie ekranu przed uszkodzeniem. Zestaw złożony z plecków i ochrony ekranu to ekonomiczny sposób na osłonięcie tabletu w przypadku, w którym priorytet stanowi poręczność sprzętu.  

Praktyczne i eleganckie etui typu stand i cover

Alternatywą dla plecków silikonowych może być kabura do tabletu 10 cali typu stand czy cover. Jest to elegancki pokrowiec wykonany ze skóry, tworzywa sztucznego lub metalu, chroniący zarówno tył urządzenia, jak i jego ekran. Konstrukcja takiego etui do tabletu 10 cali umożliwia postawienie urządzenia w pozycji poziomej np. do oglądania filmów i seriali. Większość tego typu kabur wyposażono w funkcję „Wake Up” usypiającą urządzenie po zamknięciu klapki i wybudzającą je po jej otwarciu. Takie pokrowce posiadają przeważnie zapięcie magnetyczne oraz gumkę do przechowywania rysika pojemnościowego.

Pokrowiec na tablet 10 cali typu cover różni się od wariantu stand tym, że nie posiada ramki, która może delikatnie nachodzić na ekran. Jest również dokładnie spasowane z dedykowanym urządzeniem, w przeciwieństwie do etui na tablet 10 cali stand, które jest luźniejsze i ma bardziej uniwersalny charakter.

Pokrowce 360 oraz inne produkty z rynku

Użytkownikom, którym zależy na funkcjonalności, można polecić pokrowiec do tabletu 10 cali 360 oferowany przez https://etuitab.pl/. Etui pozwala na postawienie tabletu zarówno w poziomie, jak i pionie, co jest doceniane przez osoby korzystające z urządzenia na różne sposoby. Etui na tablet 10 cali typu 360 posiada podobne funkcje co modele cover i stand. Ze względu na ruchomość nie jest jednak wyposażone w zamek magnetyczny, który zastępuje intuicyjna w użyciu gumka utrzymująca okładkę zamkniętą. Etui do tabletu 10 cali 360 jest także nieco masywniejsze od wcześniej wymienionych typów pokrowców.  

W niektórych przypadkach zasadnym może okazać się zakup etui na tablet 10 cali do specjalnych zastosowań. Pokrowiec samochodowy na zagłówek fotela pasażera, pluszowe etui na tablet dla dzieci czy kabura z wbudowaną klawiaturą to tylko niektóre propozycje rynkowe, jakie warto rozważyć.

Aktualności Poradniki Smartfony