Monitory poleasingowe – wady i zalety

Monitor jest bardzo ważną częścią zestawu komputerowego. W istotny sposób wpływa on na komfort użytkowania sprzętu. 

monitory poleasingowe

Czym charakteryzują się monitory poleasingowe?

Monitory poleasingowe to wyświetlacze, które trafiły do sprzedaży detalicznej po zakończeniu umowy leasingowej między leasingodawcą a firmą wypożyczającą. Zazwyczaj takie monitory mają maksymalnie 3-letni przebieg. 

Każdy egzemplarz przed trafieniem do sprzedaży jest sprawdzany pod kątem sprawności oraz usterek wizualnych, dlatego jest to bezpieczne rozwiązanie, jeżeli chcemy sprawić sobie dobrej jakości sprzęt w bardzo korzystnej cenie.  

Zalety monitorów poleasingowych

Monitory poleasingowe mają sporo zalet. Chyba najistotniejszą z nich jest wspomniany dobry stosunek jakości do ceny. Ekran wracający z leasingu można zakupić nawet kilkukrotnie taniej niż ten fabrycznie nowy. Często są to modele cechujące się świetnymi parametrami, w dużych firmach bowiem komfort pracy jest jednym z priorytetów, a trudno go osiągnąć w przypadku monitorów ze słabą specyfikacją. 

Innym atutem monitorów poleasingowych jest to, że źródła ich pochodzenia są znane, zatem nie czeka nas żadna niemiła niespodzianka, jeśli chodzi o historię użytkowania tego sprzętu. Dodatkowo firmy sprzedające monitory poleasingowe udzielają na nie gwarancji, więc nie musimy się obawiać, że nagle taki monitor ulegnie awarii i będziemy musieli na własną rękę go naprawiać. 

Zakup monitora poleasingowego

Przy wyborze monitora poleasingowego warto zastanowić się na kilkoma aspektami. Pierwszym i chyba najważniejszym jest przekątna matrycy. Wielkość monitora musi być dostosowana do warunków, w jakich będzie on używany, a także celu. Jeżeli monitor będzie służył za dodatkowy wyświetlacz i umiejscowiony zostanie nieco w oddali, to warto pomyśleć nad większą przekątną niż w przypadku, gdy będziemy go używać w odległości zaledwie kilkunastu centymetrów od naszego wzroku.

Duże wymiary matrycy są przydatne, jeżeli pracujemy na programach graficznych. Wtedy też należy wziąć pod uwagę inne kwestie. Przede wszystkim technologię, w jakiej została wykonana matryca. Ma ona bezpośredni wpływ na wierność, z jaką dany monitor odwzorowuje barwy.

Na komfort pracy ma wpływ również to, czy matryca monitora jest matowa, czy błyszcząca. W pierwszym przypadku nie będziemy mieć problemu z ustawieniem monitora względem źródeł światła, ponieważ matowa powierzchnia nie będzie go odbijać, lecz pochłaniać.

Szeroką ofertę monitorów poleasingowych znajdziecie Państwo na stronie internetowej: Laurem.pl.

Aktualności Hardware Poradniki