HTC One – szybki test

Po wielu trudnościach dotarł do naszej redakcji nowy model smartfona HTC – HTC One. Uzyskał on tytuł telefonu roku 2013, dlatego i ja postanowiłem sprawdzić jakie ma on możliwości.

Na pierwszy rzut oka HTC One wyróżnia się oryginalnym wyglądem. Aluminiowa obudowa stwarza wrażenie, że mamy do czynienia z solidnie wykonanym smartfonem.

Smartfon wyposażony został w wyświetlacz o wielkości 4,7 cala i rozdzielczości Full HD 1080p. To daje dobre podstawy aby w bardzo dobrej jakości pooglądać swoje zdjęcia czy materiały video. Równie dobrze na takim ekranie prezentuje się najnowsza nakładka na Android-a – HTC Sense. W znaczącym stopniu uproszczono menu, przez co stało się ono dużo bardziej przejrzyste.

DSC06150

DSC06149

Następne co zwróciło moją uwagę to bardzo głośny dźwięk. Wydobywa się on z dwóch przednich głośniczków (z wbudowanymi wzmacniaczami). Również i w przypadku tego modelu, HTC wsparło się technologią Beats Audio.

Kamera HTC One pozwala na nagrywanie filmów z rozdzielczością Full HD (1080p). Dodatkowo możemy skorzystać z funkcji HDR (ang. High Dynamic Range ? wysoki zakres dynamiki).

DSC06145

Do dyspozycji mamy aparat 2,1MP z  szerokokątnym obiektywem  (88 stopni) oraz funkcją HDR.

Nad wydajnością całości czuwa czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 600 o częstotliwości 1,7 GHz. Dzięki temu HTC One wyróżnia się naprawdę szybką i płynna pracą. Poniżej przedstawiam wyniki benchamark-u Vellamo.

vellamo_htc_one

Jak widać przegrywa on pod względem wydajności np. z Galaxy Note 3. Ale ma to inną zaletę. Smartfon nie potrzebuje codziennego doładowywania baterii.  Wbudowany akumulator litowo-polimerowy o pojemności 2300 mAh naprawdę bardzo dobrze spełnia swoją funkcję. Została zachowana równowaga pomiędzy wydajnością, a czasem rozładowania akumulatora.

O czym należy jeszcze wiedzieć przed rozpoczęciem użytkowania tego smartfonu ?

Po pierwsze musimy zaopatrzyć się w kartę microSIM, gdyż tylko takim slotem na kartę dysponuje ten smartfon. Ponadto aby wysunąć specjalną szufladkę na kartę należy włożyć igłę w odpowiedni otwór znajdujący się z boku obudowy.

Po drugie musimy mieć świadomość, że w prosty sposób nie wymienimy baterii. Jej wymiana wiąże się bowiem z ryzykiem uszkodzenia obudowy.

Po trzecie – cena. Za model ten zapłacimy od ok. 1800 zł. Czyli nie jest to tania zabawka. Lista sklepów w których możemy go nabyć dostępna jest tutaj.

 

 

 

Chcesz otrzymywać aktualizacje ? Zapisz się.

Aktualności Smartfony Testy Testy smartfonów