Dwa tablety Android, które warto mieć?

Jesteście gadżeciarzami, którzy żadnej nowości na półce z elektronika użytkową nie przepuszczą? Wiemy, wiemy, to było tylko takie pytanie retoryczne na rozpoczęcie artykułu. Zatem mamy wam do zaprezentowania dwa tablety Android, które co prawda parę miesięcy ?na karku?, ale którym niemniej warto się przyjrzeć uważnie, bo stosunek jakości do ceny, jaki prezentują, wypada mocno na ich korzyść. Chodzi o Blaupunkt Discovery 10BPM3 3G 16GB oraz Samsung P5110 Galaxy Tab 2 10.1 16GB.

Najpierw Blaupunkt. To typowy produkt dla całej rodziny. Solidny i niezawodny. Nie posiada jakichś niesamowitych parametrów technicznych, ale procesor ARM Cortex A9 1GHz zapewnia płynne funkcjonowanie, nawet jeśli uruchomimy kilka programów, a przekątna ekranu wynosząca 9,7 cala oraz rozdzielczość 1024 x 768 pikseli gwarantują dobrą widoczność. Poza tym wykorzystano w nim system IPS, dzięki czemu nawet pod ostrym kątem będziemy mogli wyraźnie widzieć, co się na nim ?dzieje?.

Z kolei zainstalowany na nim system operacyjny Android 4.0 da nam duży komfort pracy, gdyż został ona dobrze zintegrowany z naszym tabletem, także nie powinniśmy być zaskakiwani niemiłymi niespodziankami w stylu zawieszania się całego systemu w najmniej odpowiednim momencie.

Jeśli chodzi o jego wygląd, to design raczej nie powala, ale też trudno mu coś specjalnego zarzucić. Solidne stany średnie i nic ponadto. Z drugiej jednak strony, jako tablet rodzinny, będzie pasował zarówno do ojca, jaki matki i córki, a tego właśnie chcieli projektanci pracujący dla Blaupunkta.

Z kolei Samsung P5110 Galaxy Tab to tablet Android nieco inny niż omówiony powyżej produkt niemieckiego koncernu. Jest on bowiem raczej skierowany do biznesmenów, względnie osób, które muszą używać komputera podczas spotkań służbowych.

To, oczywiście, od razu odbiło się na designie, który jest o wiele bardziej atrakcyjny, niż to miało miejsce w przypadku Blaupunkta. Piękna linia, dopracowane wykonanie z estetycznych materiałów. To bez wątpienia jego mocne punkty.

Co jednak kryje się ?pod maską? tego koreańskiego produktu? Dwurdzeniowy procesor 1 GHz, 1GB pamięci RAM oraz 16GB miejsca na dane. Te parametry są co prawda nieco rozczarowujące, ale jeśli weźmiemy pod uwagę to, że ten tablet jest przeznaczony głównie do prowadzenia prezentacji, to powinny nam zapewnić satysfakcjonujący komfort pracy na nim.

A na koniec trzeba do tego wszystkiego dodać, że zaprezentowane powyżej dwa tablety Android kosztują około tysiąca złotych, co zważywszy na ich jakość czyni zarówno jeden, jaki i drugi, mocnymi kandydatami do zostania naszymi osobistymi urządzeniami przenośnymi?

Aktualności Tablety