Dlaczego warto przenieść numer?

Polacy chętnie zmieniają operatora sieci komórkowej. Szukają lepszych ofert i promocji, dzięki którym rozmowy są tańsze, a surfowanie w sieci dłuższe.

Dlaczego warto przenieść numer?

Przenoszenie numeru telefonu do innej sieci jest bardzo proste. Jakie korzyści oferują operatorzy dla swoich nowych klientów?

Co zyskujemy, przenosząc numer?

Kilka lat temu procedury dotyczące przenoszenia numeru zostały uproszczone do minimum, zaś formalności, jakie z nich wynikają przejęli na siebie operatorzy. Użytkownik powinien jedynie wybrać jedną spośród ofert dostępnych na rynku, zastanowić się nad terminem przeniesienia, wypełnić wniosek i podpisać odpowiednie dokumenty, a na koniec aktywować kartę SIM. Schemat, jak tego dokonać, można sprawdzić na przykładzie oferty Red Bull Mobile: https://www.redbullmobile.pl/obsluga-klienta/przenies-numer/zobacz-jakie-to-proste/. Wszystko to można załatwić nie opuszczając domu, zaś całość trwa kilka chwil. Procedura może się wydłużyć, kiedy zaplanujemy wizytę w salonie nowego operatora. Znacznie szybciej dokonać można tego przez telefon lub korzystając z usługi online. Warto wiedzieć, że dla wygody klienta przeniesienie numeru przez operatora , odbywa się w godzinach nocnych. Wszystko po to, by nie zakłócać możliwości korzystania z telefonu. Po przebudzeniu się użytkownik jest już klientem nowej sieci.

Pierwsza rada związana z przenosinami numeru telefonu dotyczy terminu wykonania tej operacji. By uniknąć dublowania ewentualnych opłat za nakładające się na siebie umowy u każdego z operatorów, najlepiej zrobić to pod koniec obowiązywania umowy obecnej. Najlepiej zacząć rozpocząć procedurę na dwa dni przed końcem obowiązywania umowy. Sprawa jest prostsza, kiedy posiada się telefon na kartę. Wówczas nie trzeba przejmować się żadnymi terminami, karami ani dodatkowymi opłatami. 

Użytkownicy telefonów podają różne powody, dla których decydują się na przeniesienie numeru. Na pewno warto tego dokonać w sytuacji, gdy wieloletni klient danego operatora jest traktowany na gorszych warunkach niż nowy. Niektórzy operatorzy (choć zdarza się to coraz rzadziej) dopisują do rachunku ukryte, dodatkowe opłaty. Wówczas również warto podziękować za współpracę i skorzystać z innej, lepszej oferty u konkurencyjnego operatora.

Nowy operator, nowe możliwości

Kolejnym plusem wynikającym z faktu przeniesienia numeru do innej sieci jest możliwość negocjacji warunków z nowym operatorem. Można wówczas liczyć na atrakcyjne bonusy. Powoduje to, że zmiana dostawcy usług telekomunikacyjnych jest bardziej opłacalna niż pozostanie u starego operatora. Przeniesienie numeru w sieci Red Bull Mobile zostało maksymalnie uproszczone. Można to zrobić online lub stacjonarnie w salonach sieci Play. Wystarczy wypełnić wniosek, a pracownicy sieci dokonają reszty formalności. Firma oferuje także starter z tymczasowym numerem, a po krótkim czasie kontaktuje się z użytkownikiem w celu potwierdzenia przeniesienia numeru. 

Miesięczna średnia przenosin numerów telefonicznych w Polsce w 2019 roku wynosiła blisko 150 tysięcy. W roku 2020 nieco spadła ze względu na epidemię koronawirusa. 

Aktualności telekomunikacja