Najtańsze oferty operatorów komórkowych – Internet, rozmowy

Każdy, kto myśli o skorzystaniu z oferty operatora komórkowego na abonament zastanawia się nad wyborem najbardziej korzystnej propozycji. Chcemy płacić jak najmniej i otrzymywać za to jak najkorzystniejsze warunki. Na szczęście operatorzy komórkowi wychodzą tym potrzebom naprzeciw, proponując ciekawe oferty za niewygórowane stawki. Decydując się jednak na ofertę na abonament, warto zastanowić się nad tym, czego będziemy potrzebować. Należy przemyśleć, czy interesują nas rozmowy bez limitu, ile korzystamy z Internetu, czy potrzebny jest nam nowy telefon, etc.

internet, rozmowy

Wiele osób decyduje się na abonament, w którym otrzymuje się wszystko bez limitu: rozmowy, SMS-y, MMS-y oraz Internet. W przypadku tego ostatniego zwykle określona jest ilość gb, po wykorzystaniu której prędkość przesyłania danych spadnie. Taki abonament u większości operatorów komórkowych to kwota 50 zł.

Znając swoje potrzeby, można przyjrzeć się ofertom największych operatorów, by wybrać coś dla siebie. Nie zawsze bowiem jest tak, że potrzebujemy wszystkiego bez limitu. Bywa też tak, że za telefon chcemy płacić po prostu jak najmniej.

Plush – tanie abonamenty dla oszczędnych

Ciekawe oferty dla osób chcących zaoszczędzić na abonamencie proponuje Plush.

Najniższy dostępny abonament to jedynie 10 zł na czas nieokreślony. Nielimitowane są tu jednak jedynie wiadomości SMS i MMS oraz dostęp do Facebooka. Otrzymujemy 1 gb Internetu na miesiąc, a za rozmowy zapłacimy 0.29 zł/min.

Nieco korzystniej prezentuje się abonament za 25 zł miesięcznie na czas nieokreślony. Otrzymujemy nie tylko nielimitowane wiadomości SMS i MMS, ale także rozmowy. Pakiet Internetu to 10 gb/msc i dodatkowe 10 gb/msc do wykorzystania w serwisie Youtube. Od tego transferu nie jest odliczane korzystanie z Facebooka, Messengera, Instagrama i Whatsappa. Limit danych zwiększa się regularnie o 2 gb co każde 3 miesiące. Po pół roku będziemy zatem mieli do wykorzystania nie 10, a 14 gb. Wprawdzie można zdecydować się na umowę na 24 miesiące, jednak jedyną korzyścią jest zwiększenie miesięcznego limitu danych z 10 do 15 gb.

Elastyczna oferta od NJU Mobile

Najtańsza oferta NJU Mobile to 19 zł miesięcznie. Tu z kolei otrzymujemy nielimitowane rozmowy. Za wiadomości SMS i MMS zapłacimy odpowiednio 0.09 zł i 0.19 zł, ale tylko do momentu osiągnięcia 9 zł. Potem stają się bezpłatne. Niestety, pakiet Internetu to jedynie 1 gb.

Dużo korzystniej wypada oferta NJU Mobile za 29 zł miesięcznie. Otrzymujemy nielimitowane wiadomości SMS, MMS i rozmowy. Pakiet Internetu to na początek 10 gb, ale zwiększa się on z biegiem czasu, by po roku dojść do 20 gb.

Abonament za 30 i 35 zł

Sporo operatorów komórkowych oferuje abonament oscylujący wokół kwoty 30-35 zł.

Najtańszy abonament w sieci Plus to 30 zł miesięcznie na 2 lata. Otrzymujemy nielimitowane rozmowy oraz wiadomości SMS i MMS. Pakiet Internetu to niestety jedyne 2 gb.

Najtańszy abonament w sieci Play to 35 zł miesięcznie. Otrzymujemy rozmowy bez limitu, ale zapłacimy za wiadomości SMS i MMS 0.19 zł. Pakiet Internetu to 7 gb.

35 zł miesięcznie zapłacimy również w Orange. Za tę kwotę otrzymamy co prawda nielimitowane rozmowy, jednak za wiadomości SMS i MMS zapłacimy 0.20 zł. Pakiet Internetu to 3 gb.

Nieco droższy, bo 39 zł miesięcznie, abonament zaproponuje T-Mobile. Otrzymujemy wiadomości SMS, MMS i rozmowy bez limitu. Pakiet Internetu to 5 gb. Choć abonament jest o 4 zł droższy niż w ofercie Orange, jednak nielimitowane są wiadomości SMS i MMS, a pakiet Internetu jest większy o 2 gb.

Gdzie najtańszy abonament?

Najtańsze oferty na abonament oferują zatem Plush i NJU Mobile. Są one szczególnie korzystne dla osób piszących dużo wiadomości SMS i MMS oraz korzystających z portali społecznościowych. Za nieco większą kwotę można z kolei otrzymać warunki pozwalające na swobodne wykorzystywanie telefonu w codziennym życiu.

Aktualności Internet Poradniki telekomunikacja