BadaCup – druga edycja konkursu dla programistów Bada

Samsung Electronics Polska ogłasza rozpoczęcie drugiej edycji konkursu na aplikacje mobilne na system operacyjny bada ? badacup 2. Projekt ten to nie tylko szansa na wygranie atrakcyjnych nagród pieniężnych, ale również zdobycia cennego doświadczenia zawodowego. Deweloperzy mogą zgłaszać swój udział w konkursie poprzez stronę internetową www.badacup.samsung.pl do 31 stycznia 2012.

Konkurs badacup 2 to okazja dla programistów aplikacji mobilnych z całej Polski, aby wykazać się zdolnościami programistycznymi, innowacyjnością i kreatywnością Pula nagród wyniesie ponad 50 tysięcy złotych oraz telefony Samsung Wave III, a zwycięska aplikacja zostanie wyróżniona w sklepie z aplikacjami Samsung Apps.

W tegorocznej edycji Samsung kładzie główny nacisk na rozwój środowiska deweloperów aplikacji i zaprezentowanie nowych narzędzi studentom uczelni technicznych. Na uniwersytetach i politechnikach, m.in. w Krakowie, Poznaniu, Lublinie i Warszawie pracownicy Działu Badań i Rozwoju Samsung R&D Center przeprowadzą szereg wykładów i warsztatów przybliżających wiedzę z zakresu tworzenia aplikacji na system bada.

Zasady konkursu

Konkurs badacup2 skierowany jest do obywateli Rzeczpospolitej Polskiej. Trwa od 19 września 2011 r. do 31 stycznia 2012 r. Aby wziąć udział w konkursie należy spełnić następujące warunki:

-stworzyć aplikację dla platformy Samsung bada przy użyciu narzędzi programistycznych co najmniej SDK 2.0 (Software Development Kit), zamieszczonych na stronie www.developer.bada.com;

-opublikować napisaną przez siebie aplikację na platformie Samsung Apps do 31.01.2012;

-wypełnić i wysłać formularz zgłoszenia do 31.01.2012 za pośrednictwem strony www.badacup.samsung.pl na formularzu zgłoszeniowym zamieszczając ID Aplikacji;

-wyrazić zgodę na bezpłatne udostępnienie Aplikacji użytkownikom smartfonów z systemem bada do ogłoszenia wyników Konkursu, nie później jednak niż do dnia 31.03.2012.

W konkursie uczestnik może zgłosić więcej niż jedną aplikację. Szczegółowy regulamin dostępny na www.badacup.samsung.pl.

System bada

Bada to autorski system operacyjny firmy Samsung, wykorzystywany w smartfonach z rodziny Wave (m.in. Wave, Wave II,Wave 533, Wave 723). Zyskał sobie popularność dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika i zaawansowanym funkcjom dostępnym dotychczas w droższych modelach telefonów.

Zaprezentowany podczas tegorocznych targów Mobile World Congress w Barcelonie, system bada 2.0 został rozbudowany o wiele nowych funkcji, jak wielozadaniowość, WiFi Direct, Near Field Communication (NFC) i rozpoznawanie komend głosowych. Natomiast dodatkowe wsparcie dla aplikacji wykorzystujących Flash i HTML 5 pozwala na znaczne rozszerzenie możliwość internetowych telefonu i kompatybilność z aplikacjami, stworzonymi w tych językach. To właśnie na tę wersję systemu przygotują aplikacje uczestnicy konkursu badacup2.

Aktualności Aplikacje Programowanie