Zmierz prędkość za pomocą zegarka – 5 modeli zegarków z tachometrem

Współczesne zegarki oferują znacznie więcej funkcji niż tylko pomiar czasu – mogą one między innymi dokonywać pomiaru odcinków czasu, wskazywać datę czy mierzyć… prędkość. Sprawdź, jak działa tachometr w zegarku i na jakie modele warto zwrócić uwagę.

zegarek z tachometrem
  1. Jak działa zegarek z tachometrem?
  2. Military Hanowa Platoon Chrono 06-5324.04.007
  3. Citizen Chrono CA0641-16X
  4. Boss Grand Prix 1513474
  5. Tommy Hilfiger Gavin 1791471
  6. Zeppelin 100 Jahre 8680-3
  7. Gdzie znaleźć najlepsze zegarki z tachometrem?

Jak działa zegarek z tachometrem?

Zegarek wyposażony w tachometr (czasem zwany również tachymetrem) pozwala zmierzyć średnią prędkość poruszania się obiektu na określonym odcinku (zazwyczaj jednego kilometra lub jednej mili). Gdy obiekt zacznie się poruszać, użytkownik uruchamia pomiar. Po zakończeniu przemieszczania się należu odczytać ilość sekund, które minęły od startu, i porównać je ze skalą tachometryczną w celu określenia średniej prędkości obiektu na pokonanym dystansie. Tachometr to obecnie jedna z najpopularniejszych funkcji w zegarkach, zwłaszcza tych o przeznaczeniu sportowym.

Military Hanowa Platoon Chrono 06-5324.04.007

Jest to model cechujący się nowoczesnym, odważnym designem, który świetnie pasuje do aktywnych i niezależnych osób. Zegarek posiada czarną, stalową kopertę z jasnozielonymi detalami oraz czarny skórzany pasek. Jest wodoszczelny do głębokości stu metrów, a oprócz tachometru wyposażono go również w funkcję pomiaru odcinków czasu i wskaźnik daty.

Citizen Chrono CA0641-16X

Ten gustowny model łączy tradycję z nowoczesnością – posiada klasyczny, brązowy pasek w kowbojskim stylu oraz elegancką tarczę, przywodzącą na myśl wskaźniki na desce rozdzielczej luksusowego samochodu. Dzięki innowacyjnej funkcji ECO-DRIVE, urządzenie wykorzystuje wbudowane ogniwa fotowoltaiczne, dzięki czemu nie wymaga wymiany baterii.

Boss Grand Prix 1513474

Ten elegancki zegarek sportowy to doskonała propozycja dla osób, które cenią wysoką jakość i perfekcyjne wykonanie produktów. Zarówno koperta, jak i tarcza oraz pasek są w kolorze czarnym. Zegarek został wyposażony w wytrzymałe szkło mineralne i klasyczny mechanizm kwarcowy, a jego odporność na zanurzenie wynosi 30 metrów.

Tommy Hilfiger Gavin 1791471

Ten model został wykonany w kolorze granatowym, z białymi i czerwonymi akcentami, co może budzić skojarzenia ze stylem marynistycznym. Urządzenie jest wodoszczelne do 50 metrów i posiada funkcję prezentacji czasu w trybie dwudziestu czterech godzin.

Zeppelin 100 Jahre 8680-3

Ten zegarek został wykonany w konwencji retro, dzięki czemu stanowi świetną propozycję dla osób zafascynowanych tradycyjnym stylem i klasyczną elegancją. Urządzenie posiada stalową kopertę i skórzany pasek, a także funkcję alarmu, chronografu i datownika.

Gdzie znaleźć najlepsze zegarki z tachometrem?

Szeroki wybór zegarków z tachometrem oraz wiele innych modeli i akcesoriów znajdziesz na stronie https://www.swiss.com.pl/pl/zegarki-meskie.

Aktualności Poradniki