Yi Dash Camera – bezpiecznie za kierownicą

Inteligentny wideorejestrator jest rozwiązaniem dla wszystkich kierowców, którzy cenią sobie bezpieczeństwo podczas podróży. Kamera Yi Dash z ultra-panoramicznym kątem widzenia dokumentuje przebieg trasy i zapisuje nagrania, które mogą okazać się niezwykle użyteczne podczas nieoczekiwanych zdarzeń na drodze.

Yi Dash Camera

Chiński producent Xiaomi wypuścił na rynek kamerę samochodową, która jest niedrogim urządzeniem gwarantującym wysokiej jakości nagrania wideo. Rejestr jest szczególnie przydatny, aby udowodnić swoją niewinność podczas stłuczki czy wypadku, kiedy brakuje świadków zdarzenia. Jednym słowem Yi Dash Camera dba o bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerów, a nagrania mogą stanowić dowód, dzięki któremu starania o odszkodowanie przebiegną bezproblemowo. Sam rejestr nie jest jednak jedyną funkcją jaką oferuje kamera firmy Xiaomi.

Nagrywanie w SuperHD 1296p sprawia, że otrzymujemy szczegółowy obraz wysokiej jakości, umożliwiający na przykład precyzyjne odczytanie numerów na tablicy rejestracyjnej. W kamerach samochodowych ważna jest również szerokość pola widzenia obiektywu, aby móc uchwycić całe otoczenie. Yi Dash Camera oferuje imponującą wersję ultra-panoramiczną o 165o, dzięki której nic nie umknie naszej uwadze.

System wspomagający ADAS

Kamera Xiaomi nie tylko znajdzie swoje zastosowanie po ewentualnym fakcie nieszczęśliwego zdarzenia, ale również będzie stale kontrolować czujność kierowcy dzięki wyposażeniu w zaawansowany system. Wsparcie ADAS wysyła informacje za pomocą sygnału dźwiękowego w dwóch przypadkach:

  • w momencie przekroczenia linii pasa ruchu,
  • gdy dzieli nas zbyt mała odległość od następnego pojazdu.

Inteligentna kamera YI przydatna jest więc podczas codziennej jazdy, ponieważ bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo pasażerów. Czujniki w systemie ADAS mają na celu zapobiegać niefortunnym zdarzeniom na drodze, a nie tylko redukować szkody do jakich mogłoby dojść.

Wyznaczniki jakości kamery Yi Dash

Możliwość nagrywania podczas podróży nie byłaby w pełni wartościowa, gdyby nie rzutowało to na przejrzysty i czysty obraz, który dzięki funkcji E-HDR staje się dokładniejszym odzwierciedleniem rzeczywistości. Ważną rolę w kamerze Yi Dash odgrywa również przesłona obiektywu F1.8, która odpowiedzialna jest za ilość światła wpadającego do obiektywu, a tym samym za głębie ostrości. I ostatnim bardzo ważnym parametrem jakim może pochwalić się chiński producent jest szklany obiektyw 6G, który wyposażony jest w filtr blokujący fale podczerwone, dzięki czemu jakość nagrania po zmroku jest wciąż na wysokim poziomie.

Więcej o kamerze przeczytasz tutaj: https://yi.pl/yi-dash-camera/.

Maksymalny rozmiar karty pamięci w wideorejestratorze Xiaomi to 64GB, jednakże ze względu na funkcję nagrywania w pętli nie jest wcale potrzebna większa jej pojemność. W momencie, gdy skończy nam się miejsce na karcie, kamera zacznie nadpisywać nagrania automatycznie kasując najstarsze filmy.

Aktualności Elektronika Hardware