Voip – sprawna komunikacja

Według badań przeprowadzonych w ostatnim czasie, przez jedną z czołowych wywiadowni wynika, że pracownicy borykają się przede wszystkim z nadmiarem informacji jak również przeciążeniem różnymi ich formami. E- maile, faksy, telefony, czaty, sms i wszystkie inne media którymi otrzymują informacje mogą dawać się im we znaki oraz powodować frustrację i złość, przez co znacznie spada wydajność. Czyli jednym słowem nie wpływa to dobrze na funkcjonowanie firmy, a w skrajnych przypadkach może obracać się przeciwko przedsiębiorcom.
Współczesny rynek potrafi już w znacznej mierze odpowiedzieć na pojawiające się problemy dostarczając dla zainteresowanych szereg rozwiązań. Tak samo jest w dziedzinie telekomunikacji i szeroko rozumianego pojęcia zunifikowanej komunikacji. Co to takiego jest ta zunifikowana komunikacja. Otóż, jest to połączenie wszystkich dostępnych źródeł i sposobów komunikacji: telefon, sms, e-mail, wideo rozmowa, czat, faks i inne, w spójną i jednolitą całość, zazwyczaj udostępniając te wszystkie kanały w zintegrowanym narzędziu do komunikacji – spójnej aplikacji – tak aby nie było potrzeby przełączania się pomiędzy różnymi aplikacjami, listami kontaktów czy programami pocztowymi. Całość tego typu rozwiązań zazwyczaj oparte są o platformę voip, które realizują połączenia i komunikacje poprzez internet. To właśnie jest rynkowa odpowiedź na wzrastające potrzeby komunikowania się między przedsiębiorstwami. Dzięki tego typu rozwiązaniom można w sprawny i szybki sposób nie tylko komunikować się z innymi ale również zestawić konferencję czy zebrać informację na przykład o produkcie w jednym miejscu, za jednym razem, od wielu klientów.

Platforma voip realizuje wszystkie zadania, które do tej pory realizował szereg różnorakich aplikacji co w znacznym stopniu upraszcza wiele procesów biznesowych zachodzących na co dzień w firmie. Dzięki tej platformie możliwe jest korzystanie z dobrodziejstw jakie daje mobilność pracowników jak i kadry zarządzającej, czy tak zwany pracowników terenowych. Nie ważne czy pracują oni z tabletu, smartfonu czy laptopa mogą być zawsze w korporacyjnej sieci, dostępni od zaraz nie powodując tym samym wąskich gardeł i ograniczonych przepływów informacji.

Aktualności telekomunikacja