Urządzenie do archiwizacji z wbudowaną ładowarką dla Iphone

Firma Iomega, globalny lider w systemach ochrony danych wprowadza na rynek Iomega? SuperHero? – urządzenie do archiwizacji z wbudowaną ładowarką, rozwiązujące problem utraty danych przez miliony użytkowników telefonów iPhone.

Użytkownicy iPhone?ów, którzy utracili telefon wskutek uszkodzenia, zgubienia lub kradzieży boleśnie odczuli problem utraty kluczowych kontaktów oraz unikalnych zdjęć, z powodu zbyt rzadkich synchronizacji z iTunes. Unikalne urządzenie – Iomega SuperHero Backup and Charger, zapewnia automatyczną archiwizację kluczowych danych każdorazowo, podczas ładowania telefonu (lub kilku telefonów).

?Nasze wewnętrzne badania i osobiste doświadczenia dowodzą, że na świecie jest wielu użytkowników, którzy przechowują w telefonie wiele kluczowych danych i bardzo rzadko lub wcale nie podłączają telefonu do komputera w celu synchronizacji danych.? ? powiedział Jonathan Huberman, prezes firmy Iomega. ?Dzięki urządzeniu Iomega SuperHero, w przypadku utraty telefonu, wystarczy umieścić nowy aparat w ładowarce i wcisnąć przycisk Restore (Przywróć), by odzyskać wszystkie kluczowe dane. Dla milionów zapracowanych użytkowników iPhone?ów, Iomega SuperHero jest
idealną alternatywą wysyłania próśb o przesłanie danych kontaktowych do znajomych z Facebooka z powodu utraty telefonu. Iomega stworzyła dostępną cenowo i praktyczną ?polisę? dla każdego użytkownika, dla którego zawartość telefonu jest równie lub bardziej cenna od samego urządzenia.?

SuperHero jest kompaktową stacją dokującą, którą można umieścić na biurku lub nocnym stoliku i podłączyć do gniazdka elektrycznego. Urządzenie wyposażone jest w kartę SD o pojemności 4GB, która służy do archiwizacji kontaktów i zdjęć z telefonu. (Można wykorzystać większe karty SD, jeśli użytkownik potrzebuje więcej przestrzeni na dane lub archiwizuje kilka telefonów). Wystarczy pobrać darmową aplikację SuperHero z Apple Store, zainstalować ją na telefonie, aby telefon był gotowy do współpracy ze stacją dokującą SuperHero.

Po umieszczeniu telefonu z zainstalowaną aplikacją w stacji dokującej program uruchamia się automatycznie oferując możliwość archiwizacji kontaktów i zdjęć podczas ładowania baterii. Użytkownicy mogą nadać nazwy telefonów, tak, aby różne telefony mogły korzystać z tej samej stacji dokującej archiwizując dane. Pasek zaawansowania informuje o postępie archiwizacji. Po wstępnej archiwizacji kontaktów i zdjęć z telefonu kolejne archiwizacje dotyczą tylko zmienionych danych.
W przypadku zgubienia lub utraty telefonu można odzyskać zdjęcia i kontakty umieszczając w stacji dokującej nowy telefon i wciskając przycisk ?Restore?.

Iomega SuperHero Backup and Charger for iPhone jest w pełni kompatybilny z iPhone 4, 3GS i 3G oraz iPod Touch (trzeciej i czwartej generacji).

Urządzenie Iomega? SuperHero? Backup and Charger for iPhone? będzie dostępne na rynku polskim od lutego 2011 r. w cenie 299 PLN brutto. Urządzenie objęte jest 3 letnią gwarancją (po rejestracji produktu).

Bezpieczeństwo Elektronika Systemy telekomunikacja