Trzy nowe telefony w ofercie Nokii

Podczas imprezy transmitowanej na całym świecie za pośrednictwem Internetu, Stephen Elop, CEO firmy Nokia, zaprezentował dziś postępy w realizacji przedstawionej w tym roku, nowej strategii firmy. Nokia pokazała konkretne działania prorozwojowe, które zapewniają jej pozycję lidera w sektorach od smartfonów po telefony komórkowe, od usług po wygląd interfejsu użytkownika, a także od lepszych funkcji urządzeń po narzędzia dla twórców aplikacji.

Na początku roku przedstawiliśmy wszechstronną strategię zmiany kursu ? powiedział Stephen Elop, prezes i CEO firmy Nokia. Podstawą naszej strategii jest innowacyjność, a dziś pokazaliśmy jak wygląda nowe tempo innowacyjności w firmie Nokia. To początek nowej ery dla naszej firmy.
Nokia zaprezentowała trzy nowe telefony komórkowe w przystępnej cenie ? Nokia C2-02, Nokia C2-03 i Nokia C2-06. Występują one w wariantach obsługujących jedną i dwie karty SIM. Wszystkie zawierają nowe i zaawansowane wersje przeglądarki internetowej oraz map dla użytkowników telefonów z oprogramowaniem Series 40, a także ekrany dotykowe lub klawiatury (Touch&Type).
Firma Nokia potwierdziła także swoje wsparcie dla systemu Symbian. W lipcu rozpoczną się dostawy modeli Nokia N8, E7, C7 i C6-01 z nową wersją oprogramowania Symbian Anna, zawierającą liczne udoskonalenia. Pod koniec sierpnia dotychczasowi użytkownicy tych urządzeń będą mogli także pobrać aktualizację Symbian Anna. W ciągu najbliższego roku Nokia planuje wprowadzić na rynek do 10 nowych smartfonów z oprogramowaniem Symbian.
Nokia zaprezentowała także swój najnowszy smartfon: Nokia N9. Jest to urządzenie, którego wyświetlacz zajmuje całość wierzchniej części obudowy, posiada trzy ekrany główne oraz nowy interfejs użytkownika, w którym nawigacja pomiędzy aplikacjami odbywa się poprzez przesunięcie palcem po ekranie (swipe). Obudowa telefonu Nokia N9 jest wykonana z poliwęglanu, który zapewnia doskonałe działanie anteny, a tym samym lepszy zasięg, lepszą jakość głosu i mniej zerwanych połączeń. Ten przełomowy smartfon można też łatwo powiązać z akcesoriami i udostępniać pliki przy użyciu łączności NFC. Smartfon Nokia N9 będzie inspiracją do innowacyjnych rozwiązań dla konsumentów oraz jeszcze bardziej zaawansowanych aplikacji na platformie Qt.
Platforma Qt stanowi podstawę obecnej linii smartfonów firmy Nokia, a na całym świecie jest dostępnych ponad 100 milionów urządzeń Nokia wykorzystujących to rozwiązanie. Klienci Ovi Sklepu, w tym z dynamicznie rozwijających się rynków regionu Azji i Pacyfiku, pobierają coraz więcej aplikacji opartych o tę technologię. Wykorzystując ten trend, firma Nokia wybrała platformę Qt jako podstawę aplikacji, które połączą z Internetem następny miliard użytkowników. Dla twórców aplikacji Qt będzie to oznaczać ogromny wzrost zasięgu i większe możliwości w ciągu najbliższych lat.

Aktualności Systemy telekomunikacja