Nokia 500

Nokia 500Espoo, Finlandia ? Firma Nokia zapowiedziała dzisiaj wprowadzenie na rynek modelu Nokia 500. Nowy dotykowy smartfon cechuje bezkompromisowa jakość oraz płynne działanie przy niskiej cenie. Model wyposażony został w najszybszy z dotychczas stosowanych przez firmę Nokia procesor 1GHz, aparat fotograficzny 5 MPix, zaawansowane funkcje muzyczne i rozrywkowe oraz mapy z darmową nawigacją samochodową i pieszą.

Nokia 500 działa na systemie Symbian Anna, oferującym udoskonalone funkcje, takie jak szybsza przeglądarka internetowa i najnowsza wersja map. Smartfon Nokia 500 będzie dostępny od trzeciego kwartału br. w wersji czarnej, a niedługo później w białej*, z trzema wymiennymi obudowami w pakiecie. Nowe obudowy w większej gamie wzorów i kolorów będą dostępne pod koniec roku. Cena detaliczna tego modelu na rynku polskim wynosić będzie ok. 750 PLN.
?Przystępne cenowo smartfony kojarzyły się dotychczas z niskiej jakości sprzętem i ograniczoną funkcjonalnością? ? powiedział Ilari Nurmi, Vice President, Nokia. ?Zaprezentowany przez nas model dowodzi po raz kolejny zaangażowania firmy Nokia w zwiększanie innowacyjności w portfolio smartfonów. Stanowi on także przykład, jak Symbian może pomóc nam w zaspokajaniu kluczowych potrzeb rynku w najbliższych latach?.
Dzięki Nokia 500 kontakt z rodziną i znajomymi jest natychmiastowy. Informacje z komunikatorów i serwisów społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter są na bieżąco aktualizowane na ekranie głównym. Smartfon Nokia 500, wyposażony w procesor o częstotliwości taktowania 1 GHz jest jednym z najszybszych urządzeń na tym poziomie cenowym. Dzięki temu użytkownik może korzystać z wielu aplikacji jednocześnie, szybko i łatwo je przełączać oraz uruchamiać te najbardziej wymagające bez spowalniania działania telefonu. W modelu zastosowano także najnowszą technologię przeglądarki internetowej Nokia, która w połączeniu z wydajnym procesorem zapewnia o wiele większy komfort i szybkość korzystania z Internetu.
W smartfonie Nokia 500 preinstalowane są najlepsze aplikacje muzyczne i rozrywkowe, takie jak Shazam Encore, Gig Finder** oraz przewodniki Lonely Planet i Michelin.
Model ten oferuje także najnowszą technologię map firmy Nokia, która została zoptymalizowana pod kątem serwisów społecznościowch. Dzięki temu użytkownicy mogą udostępniać swoją lokalizację na całym świecie. Wskazówki głosowe dla pieszych i kierowców w 80 krajach nie wymagają połączenia z siecią, dzięki czemu można uniknąć opłat roamingowych.
* Biały smartfon Nokia 500 będzie dostępny w czwartym kwartale 2011 roku
** Aplikacja Gig Finder nie jest dostępna we wszystkich krajach, w których sprzedawany będzie model Nokia 500

Główne funkcje smartfonu Nokia 500

Wymienne tylne części obudowy – trzy kolory w pakiecie sprzedażowym
Procesor o częstotliwości taktowania 1 GHz oraz łączność WLAN zapewniająca szybki dostęp do aplikacji i rozrywki
Aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 MPix z funkcją nagrywania wideo
Mapy z bezpłatną nawigacją pieszą i samochodową na całym świecie, aplikacja ?Tu i teraz? umożliwiająca znajdowanie ciekawych imprez w okolicy, udoskonalona funkcja wyszukiwania i nowe trasy transportu publicznego
Sklep z aplikacjami i innymi materiałami rozrywkowymi
Odtwarzacz muzyczny, stereofoniczne radio FM i radio internetowe
Nowy system Symbian Anna umożliwiający szybsze przeglądanie stron internetowych oraz lepsze działanie dotykowego interfejsu użytkownika, między innymi z pionową klawiaturą QWERTY oraz podzielonym ekranem do wiadomości. Ponadto użytkownik doceni nowe, atrakcyjne ikony oraz ulepszone funkcje wprowadzania tekstu
Łatwy dostęp do sieci WLAN za pośrednictwem widżetu na ekranie głównym.

Aktualności Smartfony