TP-LINK TL-MR3040 – Router na wynos

Najnowszy router TP-LINK TL-MR3040 stworzono z myślą o osobach często podróżujących, prowadzących aktywny tryb życia i ceniących nieprzerwaną łączność z siecią. TL-MR3040 to rozwinięcie linii produktów oferujących wsparcie dla modemów 3,5/3,75G. W porównaniu do swoich poprzedników wyróżnia się autonomicznym zasilaniem, zapewniającym swobodę korzystania z Internetu niezależnie od sytuacji. Wbudowana bateria o pojemności 2000mAh gwarantuje do 4 godzin pracy bez konieczności korzystania z zewnętrznych źródeł energii. Router jest kompatybilny z ponad 120 najpopularniejszymi modemami, oferowanymi przez operatorów sieci 3G zarówno w Polsce jak i na świecie.

TL-MR3040 jest w pełni zgodny ze standardem N Lite i umożliwia bezprzewodowy transfer danych z maksymalną prędkością do 150Mb/s. Oprócz wbudowanego akumulatora router może być również zasilany za pomocą portu mini USB, np. z laptopa, gniazdka samochodowego lub dołączonego adaptera sieciowego. Wygodne i zróżnicowane metody zasilania znacznie rozszerzają możliwości jego wykorzystania. Przydatną i wyjątkową funkcją routera TL-MR3040 jest opcja doładowania baterii np. telefonu komórkowego (w tym iPhona) przez gniazdo USB. Ponadto urządzenie wyposażone jest w port Ethernet 10/100Mb/s, pozwalający na skorzystanie ze standardowego, kablowego połączenia z Internetem w domu, biurze lub hotelu.

Najnowszy router TP-LINK zapewnia pracę w kilku użytecznych trybach – router 3G (umożliwiający podział łącza internetowego od operatorów sieci 3G/3,75G), router bezprzewodowy (do rozdzielenia klasycznego łącza internetowego) oraz punkt dostępowy (do stworzenia sieci bezprzewodowej) i router WISP. Dodatkowo, dzięki wsparciu dla protokołów szyfrowania WEP (64/128 bitów) i WPA-PSK/WPA2-PSK oraz funkcji filtrowania po adresie MAC, TL-MR3040 gwarantuje najwyższy, dostępny poziom bezpieczeństwa dla połączeń bezprzewodowych.

TP-LINK TL-MR3040 to kompaktowy, w pełni funkcjonalny router oferujący bezpieczny i stabilny dostęp do sieci niezależnie od sytuacji – w domu, biurze, a także w trakcie podróży. Router dostępny będzie w sprzedaży jeszcze w maju w sugerowanej cenie 189 zł brutto.

Specyfikacja techniczna:

Porty1 x port 10/100Mbps WAN/LAN, USB 2.0 dla modemów 3G, mini USB do zasilania
PrzyciskiPrzycisk szybkiego zabezpieczania połączenia, przycisk reset, przełącznik trybu działania urządzenia
ZasilanieWbudowany akumulator 2000mAh, zewnętrzny adapter 5VDC/1.0A
Wymiary100x62x16 mm
Standardy bezprzewodoweIEEE 802.11n, IEEE 802.11g, IEEE 802.11b
Częstotliwość pracy2.4-2.4835 GHz
Bezpieczeństwo transmisji bezprzewodowej64/128 bitowe WEP, WPA-PSK/WPA2-PSK, filtrowanie MAC
Bezpieczeństwo transmisjiZapora sieciowa, filtrowanie adresów MAC, ochrona przed atakami DoS
DHCPSerwer, lista klientów DHCP, rezerwacja adresów
Port ForwardingVirtual Server, Port Triggering, DMZ, UPnP
Tryby pracy bezprzewodowejRouter 3G, router bezprzewodowy, punkt dostępowy (AP)
Kontrola dostępuKontrola rodzicielska, lista hostów, harmonogram dostępu, zarządzanie regułami dostępu
CertyfikatyCE, FCC, RoHS

Aktualności Elektronika Internet