Test Measy A2W

Ostatnio do naszej redakcji trafiło urządzonko o tajemniczej nazwie Measy A2W. Jest to specjalna przystawka typu mini PC, która z normalnego TV potrafi zrobić sprzęt typu Smart TV. Wykorzystuje ono technologię Miracast, która pozwala na bezprzewodowe przesyłanie strumienia danych pomiędzy urządzeniem mobilnym(telefonem lub np. tabletem), a odbiornikiem telewizyjnym.

W opakowaniu znajdziemy: urządzenie, zasilacz oraz płytę ze sterownikami.

Urządzenie przypomina pendrive, ale jest od niego trochę większe.  Do TV podłączane jest przez HDMI. Musi ono zostać także zasilone z zewnętrznego źródła zasilania więc, jakieś wolne gniazdko elektryczne musi być pod ręką. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na bardzo krótki kabel zasilający – więc kontakt musi być naprawdę blisko TV.

DSC06577

Aby móc sterować TV za pomocą swojego urządzenia mobilnego, np. smartfonu, musimy na nim zainstalować  odpowiednie oprogramowania – o nazwie EZCast. Można je np. bezproblemowo pobrać ze sklepu Google Play. Sama instalacja również nie sprawia problemu. Dostępne są również wersję dla innych systemów niż Android.

DSC06575

Po włączeniu telewizora z podłączonym urządzeniem, powinniśmy zobaczyć ekran powitalny z hasłem dostępu do nowo utworzonej sieci WiFi. Do tejże sieci logujemy się np. smartfonem.

DSC06571

DSC06569

 

W tym momencie możemy wybierać menu TV z poziomu swojego urządzenia mobilnego. Do dyspozycji mamy np. funkcje:

Photo – wyświetlanie zdjęć z urządzenia mobilnego na ekranie TV,

Camera – obraz z kamery urządzenia mobilnego przekazywany jest na ekran TV,

Music – odgrywanie muzyki urządzenia mobilnego za pomocą TV,

Video – odgrywanie filmu zapisanego w urządzeniu mobilnym za pomocą TV,

DSC06574

 

W tym momencie należy zauważyć, że cała transmisja pomiędzy urządzeniem mobilnym, a odbiornikiem TV przebiega bez opóźnień.

 

Urządzenie jest bardzo ciekawym rozwiązaniem dla tych osób, które chciałyby zamienić swój telewizor w prawdziwy kombajn multimedialny. Dzięki niemu możliwe stanie się oglądanie zdjęć, filmów oraz stron WWW na większym ekranie TV. Dodatkowo, wszystko to będzie możliwe za naprawdę niezbyt wygórowaną cenę – w tej chwili to koszt ok. 105 zł.

 

 

 

 

Aktualności Elektronika