Samsung Wave Y ? proste połączenia

Zgrabny i wygadany ? tak w skrócie można opisać Samsung Wave Y.  Urządzenie łączy nowoczesne i ergonomiczne wzornictwo z szeroką gamą aplikacji i funkcji wspierających komunikację.

Zaokrąglona obudowa Samsung Wave Y z ekranem o przekątnej 3,2-cala i metalizowanym wykończeniem sprawiają, że telefon z każdej strony prezentuje się znakomicie. Jednak wygląd to nie wszystko ? nowy smartfon to przede wszystkim idealna propozycja dla młodych użytkowników, którym zależy na podtrzymaniu stałego kontaktu ze znajomymi na najróżniejsze sposoby.

Aplikacja Social Hub integruje i porządkuje wszystkie kontakty, wiadomości (również z serwisów społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter) i wpisy do kalendarza w jednym miejscu, na bieżąco informując o wszelkich zmianach. Exchange Active Sync umożliwia synchronizację z serwerem poczty elektronicznej, odbieranie maili na bieżąco oraz dostęp do wszystkich kontaktów.

Smartfon ma również dostęp do Samsung Apps ? sklepu z aplikacjami stworzonymi specjalnie dla telefonów firmy Samsung. Dzięki usprawnionemu interfejsowi oraz nowym funkcjom Samsung Apps zaoferuje szeroki wybór znanych na całym świecie programów oraz dostosowane do lokalnych potrzeb aplikacje.

Z kolei komunikator internetowy Samsung ChatON pozwoli łatwo nawiązać kontakt ze znajomymi i przesyłać wiadomości, zdjęcia czy pliki wideo w czasie rzeczywistym. Program identyfikuje kontakty na podstawie numeru telefonu, ułatwiając odnalezienie danej osoby i współpracuje z innymi systemami operacyjnymi, co sprawia, że praktycznie każdy użytkownik smartfonu czy komputera może z niego korzystać.

Wave Y pracuje pod kontrolą najnowszej wersji platformy bada  2.0 z interfejsem TouchWiz, który ułatwia nawigację i personalizację smartfonu. Procesor taktowany zegarem 832 MHz gwarantuje płynne przejścia między aplikacjami i sprawną wielozadaniowość. Smartfon oferuje też łączność WiFi, HSDPA 7.2 Mbps oraz Bluetooth 3.0.

Samsung Wave Y jest dostępny w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 499 zł.

 

Specyfikacja techniczna Wave Y (S5380):

 

Procesor

Procesor 832MHz

Wyświetlacz

3,2? 320×480 (HVGA) TFT LCD

System operacyjny

bada 2.0

Aparat

Główny (z tyłu): 2 MPix FF z lampą LED

Wideo

Kodeki: MPEG4-SP/H.263/H.264Odtwarzanie/Nagrywanie: HVGA@30fps

Audio

Kodeki: MP3/AAC/AAC+/eAAC+/WMA/AMR/MID/WAVSłuchawki 3.5mm, Radio FM stereo z RDS 

Dodatkowe funkcje

Samsung Apps (płatność kartą kredytową lub Premium SMS)
Samsung Kies 2.0 / Samsung Kies Air / Samsung Dive
Komunikator Samsung ChatOn
Samsung TouchWiz
Social Hub
– zintegrowane wiadomości, e-mail, IM, SNS oraz synchronizacja kontaktów/kalendarza- klient poczty POP3/IMAP i ActiveSync
sklep z muzyką Music Hub
Polaris Office ? tworzenie, edycja, podgląd dokumentów Microsoft Office i PDF
odbiornik GPS
NFC (opcjonalnie)

Sieć

3G  900/2100
2G 850/900/1800/1900

Transmisja danych

Bluetooth v 3.0 HSPDA 7,2Mb/s
USB 2.0 + HSWiFi 802.11 b/g/nAll ShareFunkcja routera WiFi

Czujniki

Czujnik zbliżeniowy, przyspieszenia, położenia

Pamięć

 150 MB + microSD (do 32 GB)

Rozmiar

110 × 58,2 ×12,3 mm, 102,4 g

Bateria

Bateria (standard) Li-Ion, 1500 mAh Czas rozmów: do 6,7 godziny
Czas czuwania: do 570 godzin

Aktualności Smartfony