Samsung przedstawia swoją wizję działań na rynku europejskim na rok 2012

Samsung zaprezentował najnowsze portfolio produktów podczas odbywającego się dzisiaj w Pradze europejskiego Samsung Forum 2012. Nowa strategia firmy, oparta na filozofii ?poszerzania granic?, zakłada zwiększenie udziałów na rynku europejskim przy jednoczesnym rozwijaniu łączności pomiędzy urządzeniami ? od telewizji, telefonów i tabletów poprzez notebooki i kamery, aż do urządzeń gospodarstwa domowego.

W roku 2011 Samsung Electronics osiągnął rekordową sprzedaż ? ogólny dochód firmy wyniósł 143 biliony USD. Ponadto, firma odnotowała największe udziały na rynku w 10 kategoriach produktowych, a także – po raz pierwszy – zajęła pierwsze miejsce wśród najchętniej wybieranych marek elektronicznych w Europie w najważniejszych sektorach rynku.

Podczas praskiego forum Samsung poinformował również o akcji ?Nadzieja dla młodych w Europie?. Wraz ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce, firma zadba o lepszą przyszłość dla młodych ludzi z Czech i Słowacji, posiadających potencjał i wiedzę w dziedzinie nowych technologii. W ramach akcji przewidziany jest rozwój programów z zakresu e-learningu, sponsoring i dostarczenie produktów elektronicznych dla młodzieży, a także bezpośrednią pomoc wolontariuszy firmy Samsung.

W trakcie Samsung Forum 2012 w Pradze zaprezentowano też nowe produkty na rok 2012, skupione wokół trzech filarów: Smart Interaction, Smart Content i Smart Evolution.

 

SAMSUNG SMART TV: NAJLEPSZA JAKOŚĆ I KONTENT

Samsung rewolucjonizuje postrzeganie domowej rozrywki tak, by jego nowa jakość wychodziła naprzeciw rosnącym potrzebom stawianym przez konsumentów. Nowa rodzina produktów to więcej kontentu, bardziej inteligentne interfejsy, intuicyjne sterowanie gestem i głosem, niezwykła jakość obrazu i wyjątkowy design.

Seria ES8000 LED TV łączy w sobie ultracienką obudowę z nową, metaliczną podstawką w kształcie litery U oraz ekranem o wielkości aż do 75 cali. Telewizory z rodziny ES8000 wyposażono w dwurdzeniowe procesory, które pozwalają na wielozadaniowość ? teraz będzie można przeglądać strony internetowe, jednocześnie pobierając aplikacje z największego sklepu z aplikacjami Samsung Apps.

Po raz pierwszy w Europie zaprezentowano też telewizor Samsung Super OLED z 55-calowym ekranem. Samsung, producent ponad 90% światowej produkcji paneli OLED, stworzył ekran o niespotykanej dotychczas jasności i minimalnej grubości obudowy. Parametry te wzbogacone zostały doskonałym odwzorowaniem kolorów i realistyczną jakością obrazu, nawet w przypadku scen o najwyższym natężeniu ruchu. Telewizor wyposażono w kamerę i mikrofon, które umożliwiają sterowanie ze pomocą gestów i głosu oraz rozpoznawanie twarzy. Telewizor posiada też dwurdzeniowy procesor umożliwiający szybką i wielozadaniową pracę.

Obydwie linie produktów oparte zostały na trzech kluczowych technologiach Samsung Smart TV:

Smart Interaction umożliwia użytkownikom Smart TV komunikację z innymi urządzeniami poprzez komendy głosowe i gesty. Dzięki wbudowanej kamerze HD oraz mikrofonom możliwe jest uruchamianie telewizora, rozpoznawanie twarzy czy korzystanie z przeglądarki internetowej za pomocą komend głosowych oraz, przykładowo, zmiana natężenia głosu za pomocą ruchu dłonią.

Smart Content pozwala na spersonalizowanie kontentu dzięki aplikacjom Smart TV. Dodatkowo, funkcja AllShare Play daje dostęp do zdjęć, filmów i pozostałych treści w innych urządzeniach, pozwala nimi zarządzać oraz dzielić się poprzez możliwość umieszczenia w chmurze.

Smart Evolution – wybrane serie telewizorów firmy Samsung, które zostaną wprowadzone do sprzedaży, już za rok będą mogły być zaktualizowane poprzez prostą instalację zestawu modernizacyjnego ? Samsung Evolution Kit. Dzięki temu telewizor będzie działał jeszcze szybciej, a dostępne funkcjonalności zostaną rozszerzone o nowe możliwości. Aktualizacja będzie możliwa przez 5 kolejnych lat od daty pierwszego pojawienia się produktu w sprzedaży.

TECHNOLOGIA SMART WI-FI W APARATACH

Trudno przecenić rolę, jaką odgrywa fotografia cyfrowa w czasach, gdy tak powszechne jest robienie zdjęć i natychmiastowe dzielenie się nimi z rodziną i przyjaciółmi w trybie online. Samsung przedstawił linię aparatów i kamer z serii SMART, wyposażonych w najnowszą technologię SMART Wi-Fi, które sprawią, że proces udostępniania zdjęć i filmów będzie jeszcze wygodniejszy i szybszy.

Prekursorem nowej linii inteligentnych aparatów jest WB850F ? ultra cienki, designerski kompakt z zoomem optycznym 21x. Dzięki wykorzystaniu technologii Wi-Fi, możliwe jest natychmiastowe przesłanie zdjęć do serwisów takich jak Facebook, YouTube czy Picasa lub wysłanie ich mailem. Funkcja Auto Backup, w którą wyposażone zostało urządzenie, pozwala również na przenoszenie zdjęć z aparatu na komputer PC bez konieczności korzystania z niewygodnych kabli.

NOWA GENERACJA INTELIGENTNEGO WYPOSAŻENIA DOMOWEGO

Na rok 2012 Samsung zaplanował rozwój inteligentnych rozwiązań wyposażenia domowego dla rynku europejskiego. Osiągnięcie tego celu będzie możliwe dzięki dalszemu inwestowaniu w badania oraz wprowadzeniu do oferty nowych produktów opartych na trzech filarach: Smart Eco, Smart Space i Smart Future.

Jednym z kluczowych założeń firmy jest rozwój przyjaznych środowisku technologii i rozwiązań wyposażenia domowego. Najlepszym przykładem jest autorska technologia Samsung Eco BubbleTM, która umożliwia efektywne pranie odzieży w niskich temperaturach, co pozwala miedzy innymi na duże oszczędności w poborze energii.

W tym roku znaczna część inwestycji firmy Samsung przeznaczona zostanie na rozwój komponentów, w szczególności silników Digital Inverter w pralkach z linii Eco BubbleTM. Nowe silniki i sprężarki będą trwalsze, pozwolą też na optymalne wykorzystanie energii.

Samsung zadbał również o nowoczesne rozwiązania z zakresu wykorzystania przestrzeni wewnętrznej w najnowszych liniach swoich produktów. Lodówki z Serii G oferują obecnie największą z dostępnych na rynku pojemność przy zachowaniu standardowego rozmiaru urządzenia. Zastosowane zostały w nich również szersze, dolne zamrażalniki Combi, których pojemność sięga 440 litrów. Zwiększenie pojemności bez wpływu na gabaryty zewnętrzne jest możliwe dzięki wykorzystaniu technologii Eco SlimTM.

Zwiększona została również pojemność konwekcyjnych kuchenek mikrofalowych ?  – aż do 45 litrów. Mobilność i wygodę w gotowaniu zapewniają przenośne płyty indukcyjne, tzw. O?table. Większa wygoda użytkowania to także jedna z zalet nowych pralek Samsung – popularną wśród konsumentów pojemność bębna do 12 kg zamknięto w standardowych wymiarach pralki o pojemności 8 kg.

NOTEBOOK DRUGIEJ GENERACJI: 12,9 MM X 1,16 KG

Samsung zaprezentował również notebooka drugiej generacji z Serii 9. Jest on o 21% cieńszy i o 28% lżejszy od swojego poprzednika i staje się tym samym najcieńszym notebookiem dostępnym na rynku. Dzięki wykorzystaniu procesora Intel? Core? i7 oraz pamięci SSD Samsung, notebook z Serii 9 uruchamia się w zaledwie 9,8 sekundy, a z hibernacji wybudza się po 1,4 sekundy. Jednolita, aluminiowa obudowa połączona została z piaskowaną powierzchnią zapobiegającą zbieraniu śladów palców. Ekran SuperBright Plus, w który wyposażono notebooka, zapewnia doskonałą jasność obrazu o wysokości 400 nit.

POTĘŻNA TECHNOLOGIA BIUROWA

Kolejną zaprezentowaną nowością jest monochromatyczne laserowe urządzenie wielofunkcyjne Samsung SCX-3405FW. Drukowanie przy pomocy przycisku ?ecobutton? umożliwia redukcję kosztów eksploatacji o ponad 20%. Dzięki aplikacji mobilnej dostępnej wraz z urządzeniem, możliwe jest programowanie wydruków za pomocą komputerów PC, telefonów komórkowych czy tabletów.
SCX-3405FW drukuje z prędkością 20 stron na minutę, ma również możliwość faksowania, skanowania i kopiowania.

Samsung zaprezentował również 27-calowy monitor LED z Serii 9, wykorzystujący profesjonalną technologię Plane Line Switching (PLS). Technologia ta umożliwia dokładne odwzorowanie ponad miliarda kolorów, które można oglądać pod dużymi kątami zarówno w pionie, jak i w poziomie.

GALAXY TAB 2 Z SYSTEMEM ANDROIDTM 4.0

Samsung GALAXY Tab 2 stanie się pierwszym członkiem rodziny Galaxy Tab, który oparty będzie na systemie operacyjnym Android 4.0. Został on wyposażony w dwurdzeniowy procesor 1GHz. Produkt dostępny będzie w wersjach z modułem Wi-Fi oraz Wi-Fi i 3G. W marcu 2012 roku trafi do sprzedaży w Wielkiej Brytanii, a nieco później na rynek globalny.

Wykorzystanie systemu Android 4.0 zapewnia szereg ulepszeń i innowacji, z których korzystać będą mogli przyszli posiadacze Galaxy Tab 2. Będą oni mieli dostęp do wzbogaconej wersji platformy Android Market, na której znajduje się ponad 400 000 aplikacji. Ulepszono również przeglądarkę internetową, interfejs użytkownika, a także prędkość reagowania systemu na polecenia.

Dzięki usłudze Samsung Hub będziemy mogli cieszyć się szerszym dostępem do multimediów
i udoskonaloną możliwością dzielenia się plikami. Usługa Video Hub oferuje ponad 1000 tytułów do wypożyczenia lub zakupu, z których każdy opatrzony jest krótką recenzją, trailerami i opiniami innych widzów. Ponadto możliwe jest oglądanie filmu już podczas jego pobierania. Jeszcze większą bazą dysponuje Samsung Music Hub ? dostępnych jest tutaj ponad 17 milionów utworów muzycznych. W Readers Hub użytkownicy znajdą 2,3 miliona e-booków, 2 300 magazynów oraz ponad 2 000 gazet w 51 językach. Wreszcie posiadacze tabletów będą mogli łączyć się z Game Hub, gdzie znajdą najnowsze gry. Tablet umożliwi również korzystanie z tzw. chmury za pomocą funkcji AllShare Play, pozwalającej na przenoszenie plików między tabletem a innymi urządzeniami.

Aktualności Android Elektronika