Samsung Electronics uhonorowany 30 nagrodami CES 2012 Innovation Awards

Samsung Electronics Co. Ltd., lider rynku wielokrotnie nagradzany za innowacje w dziedzinie elektroniki użytkowej, półprzewodników i telekomunikacji, otrzymał 30 prestiżowych nagród Innovation Awards CES 2012 .

CES to największe światowe targi technologii użytkowej organizowane raz do roku przez Stowarzyszenie Elektroniki Użytkowej (Consumer Electronics Association? CEA). W ciągu ostatnich 3 lat Stowarzyszenie przyznało produktom firmy Samsung 90 nagród ? 37 w 2011 roku i 23 w roku 2010.

Spośród 30 nagród CES 2012 przyznanych firmie Samsung dwie należą do kategorii Best of Innovation (Najlepsze z innowacji), a cztery do kategorii Eco-Design. Produkty zakwalifikowane do programu CES Innovations są oceniane przez prestiżowy panel niezależnych, aktywnych w branży projektantów, inżynierów oraz reprezentantów mediów. Jury przyznaje nagrody za wyróżniający się design oraz rozwiązania technologiczne najnowszych produktów elektroniki użytkowej należących do 36 kategorii.

Innowacyjność pod względem technologii i designu to podstawa produktów firmy Samsung ? komentował Y.K. Kim, prezes i CEO Samsung Electronics America, Inc. To dla nas zaszczyt, że CEA doceniło ciągłe zaangażowanie Samsung na rzecz prowadzenia badań i rozwoju produktów należących do wielu kategorii. W 2012 roku zamierzamy dalej zapewniać naszym klientom doskonały komfort użytkowania najnowszych, innowacyjnych produktów.

Samsung Electronics otrzymało nagrody za produkty z kategorii telewizorów, zestawów kina domowego, telefonów komórkowych, tabletów, komputerów przenośnych, monitorów, sprzętu AGD, pamięci SSD, paneli LCD oraz komponentów komputerowych. Wszystkie nagrodzone produkty firmy Samsung zostaną wystawione na stoisku Samsung #12004 w Hallu Centralnym Las Vegas Convention Center podczas targów CES International 2012, które odbywają się od 10 do 13 stycznia 2012 r.

Wiele spośród nagrodzonych produktów będzie miało swoją premierę podczas konferencji prasowej firmy Samsung w związku z targami CES, która została zaplanowana na poniedziałek 9 stycznia 2012 r. na godzinę 14. Nagrodzone produkty to m.in.:

– Dyski SSD Samsung 830 Series wyznaczają nowe standardy w zakresie wydajności i niezawodności. Dzięki interfejsowi SATA 6 Gb/s wewnętrzne nośniki pamięci mogą przetwarzać dane do dwóch razy szybciej niż pamięci SSD poprzedniej generacji. Prędkość odczytu sekwencyjnego wynosi do 520Mb/s, a odczytu losowego do 80 000 IOPS. Wraz z wprowadzeniem nowej pamięci 512 GB podwoiła się maksymalna objętość dysków (dostępne są również wersje 64 GB, 128 GB oraz 256 GB)*.

– Lodówka Samsung RF4289 LCD to pierwsza lodówka zawierająca przydatne w kuchni aplikacje wyświetlane na ośmiocalowym ekranie dotykowym LCD z dostępem do sieci WiFi. Użytkownicy zyskują szybki dostęp do kolekcji przepisów Epicurious, mogą sprawdzić pogodę w aplikacji WeatherBug?, zostawić wiadomości dla dzieci, przejrzeć rodzinny kalendarz Google Calendar?, sprawdzić nagłówki wiadomości AP News?, posłuchać ulubionej muzyki na odtwarzaczu Pandora? lub obejrzeć pokaz slajdów programu Picasa?. Wszystko to zapewni nam właśnie zamrażarka. Zamrażarka posiada również wysokiej jakości funkcje przechowywania i konserwacji jedzenia, dzięki czemu produkty pozostają dłużej świeże, a powierzchnia użytkowa jest o wiele większa. 

– Samsung Series 7 Slate PC to nowe podejście do idei urządzenia typu tablet z systemem Windows. Posiada wszystkie zalety pełnowymiarowego laptopa, pozostając niezwykle wygodnym, w pełni przenośnym urządzeniem. Dzięki dotykowemu wyświetlaczowi pojemnościowemu HD SuperBright Plus 11,6 cala, który znajdziemy wyłącznie w produktach firmy Samsung, szybkiemu procesorowi Intel? Core? i5, systemowi operacyjnemu Windows? 7 Professional oraz dyskowi twardemu SSD o pojemności do 128 GB, to niezwykle wydajne urządzenie spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników i zapewnia im maksymalną efektywność niezależnie od tego, gdzie się znajdują. 

– Samsung Notebook PC Series 7 Chronos to elegancki, zaawansowany laptop, który oferuje pozostającym w ciągłym ruchu użytkownikom najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i niezwykły komfort podróżowania z urządzeniem. Dzięki aluminiowej obudowie z dostępnym wyłącznie w produktach firmy Samsung wyświetlaczem SuperBright HD+, procesorom Intel? Core? i5 lub i7, technologii FastStart dostępnej tylko w produktach Samsung, twardemu dyskowi o pojemności 750 GB oraz systemowi ExpressCache? 8GB firmy Diskeeper, laptop niezwykle szybko się uruchamia i przekracza wszystkie oczekiwania dotyczące wydajności.* 

– Smartfon Samsung Galaxy S? II Epic? 4G Touch łączy wiodący na rynku hardware i software oraz najnowszą wersję platformy Android?. Galaxy S II posiada wyświetlacz z autorską technologią firmy Samsung Super AMOLED Plus oraz procesor dual core o dużej mocy obliczeniowej, a przy tym oferuje niezwykle szeroki wachlarz możliwości związanych z rozrywką, przesyłaniem wiadomości oraz usługami społecznościowymi. 

– Samsung Galaxy? S II AT&T łączy wiodący na rynku hardware i software oraz najnowszą wersję platformy Android? w jednym smartfonie, którego obudowa w najcieńszym miejscu ma zaledwie 8,89 mm grubości. Galaxy S II? posiada 4,3-calowy wyświetlacz z autorską technologią Samsung Super AMOLED Plus oraz wyjątkowo wydajny procesor dual core 1.2GHz, a przy tym oferuje niezwykle szeroki wachlarz możliwości związanych z rozrywką, przesyłaniem wiadomości oraz usługami społecznościowymi. 

– Samsung Sidekick? 4G to urządzenie nowej generacji oparte na systemie Android 2.2 opracowane z myślą o ciągłym komunikowaniu się z innymi. Użytkownicy mogą cieszyć się zintegrowanymi usługami społecznościowymi, które obejmują wysyłanie wiadomości grupowych, dostęp do usług Google oraz możliwość prowadzenia wideo chatu.

– Samsung Galaxy Tab? 8.9 (Wi-Fi) działa na platformie Android? 3.1 Honeycomb, oferując szybsze i sprawniejsze przechodzenie pomiędzy wieloma aplikacjami, bardziej intuicyjną nawigację pomiędzy ekranami głównymi oraz większą zgodność z akcesoriami USB, klawiaturami zewnętrznymi, joystickami itp. 

– Samsung Galaxy Tab? 10.1 (Wi-Fi) działa na platformie Android? 3.2 Honeycomb, oferując szybsze i sprawniejsze przechodzenie pomiędzy wieloma aplikacjami, bardziej intuicyjną nawigację pomiędzy ekranami głównymi oraz większą zgodność z akcesoriami USB, klawiaturami zewnętrznymi, joystickami oraz gamepadami. 

– Samsung Galaxy Tab? 10.1 z 4G LTE, z systemem Android? 3.2 Honeycomb, to tablet o najcieńszej dostępnej obecnie na świecie obudowie, która mierzy zaledwie 8,6 mm grubości.  Ponadto oferuje on prędkość pobierania danych na poziomie 5-12 Mbps oraz prędkość przesyłania od 2 do 5 megabajtów na sekundę na obszarze zasięgu sieci 4G Mobile Broadband.

Samsung prowadzi też inicjatywę PlanetFirst?, w myśl której zobowiązał się zostać jedną z najbardziej przyjaznych dla środowiska firm do 2013 roku. Dlatego też firma obrała sobie za cel tworzenie ekologicznych produktów i rozwój zielonych fabryk. Dzięki swym ostatnim staraniom w ramach tej inicjatywy Samsung otrzymał cztery nagrody Eco-Design.

Wyróżnienie CES Eco-Design otrzymały m.in.:

– Samsung SMH2117S Over The Range Microwave to pierwsza mikrofalówka, która posiada lampę LED podświetlającą płytę kuchenną. Została ona umieszczona na spodzie urządzenia. Żarówka LED w mikrofalówce SMH2117S zużywa mniej niż jedną dziesiątą energii (2,4W/1EA) pobieranej przez najpopularniejsze obecnie kuchenne lampy żarowe (40W/1EA) lub halogenowe (20W/1EA). Ponadto wnętrze z emalii ceramicznej sprawia, że mikrofalówka jest siedem razy bardziej odporna na zarysowania i rdzę, a tryb Eco pozwala zaoszczędzić nawet 40% energii poprzez wyłączenie wyświetlacza, kiedy nie korzystamy z urządzenia.

– Samsung LTI460AP01 Transparent Liquid Crystal Display to przejrzysty panel o przekątnej co najmniej 22 cali, który zapewnia obraz w jakości HD przy niskim zużyciu energii, a ponadto posiada opcje pracy na baterii zasilanej energią słoneczną. Te niezwykle cienkie panele LCD nadają się do wielu zastosowań, np. do wyświetlania reklam na szklanych drzwiach komercyjnych chłodziarek lub zamrażarek w supermarketach czy na dystrybutorach napojów i przekąsek. Ponadto nadają się one do wyświetlania różnorodnych aplikacji dotykowych udostępnianych na witrynach sklepów, a także pozwalają stworzyć w domach i biurach inteligentne okna, które dostarczają natychmiastowych informacji o pogodzie, kursie akcji czy najnowszych newsach.

– Samsung NC215S to pierwszy na świecie netbook na baterię słoneczną, który łączy w sobie niezwykłą moc, mobilność i wydajność, a przy tym jest przyjazny dla środowiska i dla portfela. Netbook NC215S to maksimum wydajności przy zachowaniu ekologicznych funkcji produktu. Jego wzornictwo zawiera zintegrowany panel słoneczny na górnej pokrywie, dzięki czemu netbook automatycznie ładuje się po wystawieniu na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Po dwóch godzinach ładowania na słońcu możemy korzystać z netbooka przez sześćdziesiąt minut. Czas pracy baterii ocenia się na do 14,5 godzin, co oznacza, że wystarczy jedno ładowanie, aby przez cały dzień móc cieszyć się możliwością pracy z urządzeniem.

Aktualności Elektronika