Router TL-WR1043ND z funkcją serwera druku

Jeden z najpopularniejszych i najczęściej nagradzanych routerów TP-LINK, model TL-WR1043ND, otrzymał nową wersję firmware, która rozszerza jego funkcjonalność o opcję serwera druku. Po aktualizacji oprogramowania routera wbudowany port USB, oprócz możliwości współpracy z zewnętrznymi pamięciami masowymi, pozwoli również na podłączenie i współdzielenie w sieci lokalnej drukarki, skanera lub urządzenia wielofunkcyjnego.

Router TL-WR1043ND z funkcją serwera druku

Najnowsza aktualizacja firmware routera TL-WR1043ND rozszerza funkcjonalność portu USB o możliwość podłączenia i udostępnienia drukarki, skanera lub urządzenia wielofunkcyjnego.

Nowa funkcjonalność routera TL-WR1043ND znacznie poprawia komfort pracy zarówno użytkowników domowych jak i pracowników biur, którzy zyskują bezprzewodowy dostęp do drukarki sieciowej. Przygotowana aktualizacja zapewnia zgodność TL-WR1043ND z około tysiącem najpopularniejszych modeli drukarek.

Aby router obsługiwał nową funkcję dotychczasowi użytkownicy powinni uaktualnić firmware urządzenia. Nowa wersja oprogramowania dostępna jest do pobrania na stronie internetowej firmy TP-LINK www.tp-link.com.pl*. Po aktualizacji należy zainstalować dedykowane oprogramowanie do obsługi serwera druku, kompatybilne z systemami operacyjnymi Windows 7, Vista, XP i Mac OS. Ostatni krok to podłączenie drukarki oraz odpowiednia konfiguracja nowego urządzenia w panelu zarządzania routera.

Bezprzewodowy, gigabitowy router TP-LINK TL-WR1043ND, pracujący w standardzie 802.11n (300Mb/s), ze względu na atrakcyjny stosunek wydajności do ceny, jest jedną z najciekawszych propozycji dostępnych na rynku. Model ten oferuje szeroką funkcjonalność przy zachowaniu prostej i intuicyjnej obsługi. Korzystając z TL-WR1043ND zyskujemy również gwarancję stabilnego i szybkiego połączenia z Internetem. Możemy cieszyć się płynnym streamingiem filmów HD, bezproblemowymi połączeniami głosowymi VoIP, a także korzystać swobodnie z wieloosobowych gier sieciowych.

*Najnowsza wersja firmware oraz oprogramowania dedykowanego dla routera TP-LINK TL-WR1043ND dostępna jest na stronie:

http://www.tp-link.com.pl/support/download/?model=TL-WR1043ND&version=V1#tbl_j

Aktualności Elektronika Hardware Internet