Qualcomm ogłasza piątą generację platformy Gobi

Qualcomm Incorporated ogłosił piątą generację zintegrowanej platformy transmisji danych Gobi? dla urządzeń mobilnych (laptopy, tablety oraz urządzenia łączące te dwa rozwiązania tzw. convertibles). Bazując na bezprzewodowych modemach Gobi 4G LTE – MDM9615? oraz MDM9215?- technologia zapewnia szybką łączność LTE w sieciach FDD i TDD umożliwiając jednocześnie wsteczną kompatybilność zarówno z HSPA+ jak i EV-DO.

Pozwoli to na wsparcie regionalnych częstotliwości LTE i obsługę istniejących technologii 2G/3G, umożliwiając urządzeniom Gobi 4G LTE połączenie z szybszymi sieciami LTE lokalnie i możliwość utrzymania łączności z Internetem wszędzie na świecie poprzez sieci 3G. Platforma obsłuży czołowe systemy operacyjne takie jak Windows 8 oraz Android, dzięki szerokopasmowemu interfejsowi z wyborem operatora. Została stworzone także z myślą o zapewnieniu wsparcia czołowym systemom operacyjnym na wielu platformach obliczeniowych wliczając w to dwu- oraz cztero-rdzeniowe procesory Snapdragon? oraz platformy x86.

Wbudowane moduły bazujące na piątej generacji Gobi będą początkowo dostępne w ofercie Huawei, Novatel Wireless, Option, Sierra Wireless oraz ZTE w szeregu rozwiązań i konfiguracjach regionalnych tworząc tym samym fascynujące rozwiązanie 4G LTE dla wielu urządzeń mobilnych.

Aktualności Internet telekomunikacja