Przegląd najbardziej popularnych napraw w serwisie Apple dotyczących Macbooka

Macbook, czyli popularny “maczek” jest jednym z najczęściej wybieranych komputerów. Przede wszystkim jest to sprzęt bardzo trwały, który wytrzymuje latami. Nie bez powodu kupują go wszelcy specjaliści: osoby zajmujące się obróbką wideo, grafiką czy też tworzeniem muzyki. Apple od lat dostarcza ten sprzęt dbają o każdy detal, a jego plusem jest też inny system operacyjny niż Windows. Niestety, zdarza się jednak, że i takie sprzęty ulegają awariom. Co wtedy zrobić? Należy go oddać do licencjonowanego serwisu Apple. Zrobiliśmy research odnośnie najczęściej pojawiających się usterek i zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu.

macbook

Problemy z baterią i konieczność jej wymiany

Niestety, każda bateria ma to do siebie, że jej cykl ładowań się kończy i należy ją wymienić. Wymiana baterii w Macbooku odbywa się po 1000 cyklach i w takiej sytuacji należy podjąć zdecydowane kroki. Nie będziemy ukrywać, że taka wymiana do najtańszych nie należy, jednak każdemu z nas jest potrzebny sprawny “Maczek”, by móc z niego korzystać nie tylko wtedy, gdy jest podłączony do prądu. Zdarza się przecież, że nie będzie energii elektrycznej bądź też będziemy jechać komunikacją miejską, bądź pociągiem i będziemy potrzebować podłączenia do gniazdka. Dlatego warto być niezależnym i zrobić wszystko, by potencjalne awarie tego typu nie zmieniały naszych planów. Zdarza się przecież, że mamy niewiele czasu na zrobienie jakiegoś zadania, a trudno o jego realizację, gdy bateria jest rozładowana.

Więcej na temat wymiany baterii na stronie https://flixapple.com/usluga/wymiana-baterii-macbook/.

Kłopoty z ekranem

Niestety, ekrany we wszelkich urządzeniach nie są najbardziej stabilnym elementem. Są one przede wszystkim najbardziej narażone na uszkodzenia zarówno zewnętrzne w postaci porysowania, ale i również kłopotów związanych z czynnikami zewnętrznymi. Zasadne wydaje się pytanie, jak się zachować, gdy na ekranie pojawią się pierwsze ciemne plamki bądź paski. Nie można mieć wtedy większych złudzeń – to dość poważne problemy i konieczna będzie naprawa matrycy w Macbooku. Mogą się one pojawić na skutek awarii innych podzespołów, ale równie dobrze mogą wynikać z naszego nieodpowiedniego działania i użytkowania urządzenia. Przykładem takich zachowań są: uderzenia w ekran czy też rzucanie laptopem, co na pewno nikomu nie służy, jednak takie historie również się przydarzają. Ponadto zdarzają się zalania ekranu i w razie takiej sytuacji, należy w krótkim czasie oddać sprzęt do licencjonowanego serwisu Apple.

Wymiana matrycy oraz informacje na temat problemów z ekranem znajdziesz pod adresem https://flixapple.com/usluga/wymiana-matrycy-macbook/.

Awarie związane z klawiaturą

Kolejnym typem awarii są te, które związane są z klawiaturą. Dotyczą one zacinających się klawiszów, które w znacznym stopniu utrudniają korzystanie z naszego Macbooka. O ile jeszcze można funkcjonować z plamą na ekranie czy też baterią, która lada chwilę będzie musiała zostać wymieniona, to jednak taki błahy na pozór powód jakim jest klawiatura, sprawia że ciężko jest wykonać jakąkolwiek czynność bez irytacji. Dotyczy to szczególnie osób dużo piszących, które w tej sposób prowadzą działalność zarobkową bądź też chcą się pobawić swoim “Maczkiem”. Wymiana klawiatury w Macbooku to bardzo złożona sprawa, bo niekoniecznie musi ona wynikać ze “zmęczenia materiału” bądź np. zalania ekranu. Przyczyną może być awaria innych podzespołów. Warto jednak nie czekać z wymianą klawiatury, by się nie męczyć i oddać swój sprzęt w ręce profesjonalistów.

Cennik oraz bardziej szczegółowe informacje na temat wymiany klawiatury znajdziesz na stronie https://flixapple.com/usluga/wymiana-klawiatury-macbook/.

Aktualności Hardware