Wymiana szybki Apple Watch — czy warto?

Nie ulega wątpliwości, że Apple Watch zrewolucjonizował rynek zegarków na całym świecie. Obecnie jego sprzedaż przewyższa nawet kultowego Rolexa. Coraz nowsze modele oferują wiele możliwości i stają się małymi komputerami, które możemy nosić z dumą na nadgarstku. Jest jednak jeden szkopuł. Są nimi ekrany, którym dużo jeszcze brakuje do szafirowych szkiełek szwajcarskich producentów.

Nieodpowiednio zabezpieczone ekrany Apple Watch bardzo szybko tracą swój pierwotny blask i ulegają porysowaniu. To jednak nic, w porównaniu z realnym zagrożeniem, które czeka użytkowników tego nowoczesnego zegarka. Jest nim stłuczenie szybki.

Należy nadmienić, że nawet oficjalny serwis Apple Watch nie oferuje wymiany ekranu. Jednak są specjaliści, którzy bez problemu podejmą się czynności, jaką jest naprawa zegarka Apple i wymienią szybkę lub cały ekran.

apple watch

Wymiana ekranu w Apple Watch każdej generacji

Przed udaniem się do miejsca, jakim jest serwis Apple warto na 100 % określić, czy uszkodzeniu uległ samo szkiełko, czy cały ekran. Wymiana szybki Apple Watch jest dość prostym zadaniem dla profesjonalnego serwisu.

Specjaliści oferują także wymianę wyświetlacza, która przywraca prawidłowe działanie zegarka bez względu od stopnia uszkodzenia ekranu.

Niestety niektóre modele obarczone są pewnym ryzykiem w tej sytuacji. Chodzi przede wszystkim o Apple Watch series 4 oraz 5, gdzie czasami podczas wymiany ekranu dochodzi do dezaktywacji funkcji Apple Pay. Nie zauważa się takich skutków ubocznych, jeżeli dochodzi jedynie do wymiany samej szybki.

Naprawa Apple — ile trwa wymiana szybki w Apple Watch?

Czas oczekiwania na naprawę jest uzależniony od danego serwisu. Zwykle jest to czas do 6 dni roboczych, jednak zależy to od samego personelu, stopnia obłożenia, dostępności części, stopnia uszkodzenia zegarka i innych czynników.

Wymiana szybki Apple Watch a wodoszczelność

Duży dylemat, który posiadają klienci po oddaniu Apple Watch do serwisu, jest taki, czy zachowa on swoje właściwości wodoodporne, gdy nastąpi wymiana wyświetlacza lub szybki. Większość serwisów jest zgodna, iż incydentalne działania wody na zegarek nie jest w stanie mu zaszkodzić. Mowa tutaj o myciu rąk, bieganiu w deszczu. Jednak zanurzanie go w całości pod wodą na dłuższy czas może okazać się niezbyt dobrym pomysłem.

Czy Apple Watch po wymianie samej szybki zachowuje gwarancję producenta?

Warto pamiętać, że wszelkie naprawy wykonywane poza gwarancją, na własną rękę niwelują automatycznie prawa gwarancyjne, które przysługują każdemu klientowi po zakupie zegarka. Naprawa wyświetlacza, czy wymiana baterii łączy się więc z utratą gwarancji, jednak niektóre serwisy oferują własną gwarancję na wykonaną usługę.

Aktualności Poradniki