Procesory Snapdragon w telewizorach Smart TV

Qualcomm Incorporated ogłosił dzisiaj podczas targów International Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas, że procesory Snapdragon? napędzają telewizory typu smart TV. Możliwości telewizorów smart TV napędzanych procesorami Snapdragon to pełen dostęp do przeglądania Internetu w telewizorze, zintegrowana, najwyższej jakości łączność Wi-Fi?, wysoce wydajna grafika oraz najnowsze aplikacje działające na systemie Android i konsolowa jakość gier.

Demonstracja możliwości Snapdragon smart TV odbędzie się podczas wystąpienia dr Paul?a E. Jacobs?a, Prezesa Zarządu oraz CEO w firmie Qualcomm, które odbędzie się 10 stycznia o 8:30 rano czasu lokalnego w Las Vegas. Wystąpienie Paul?a Jacobs?a będzie częścią programu Technology and Evolving Countries (TEC), który skupia sie na roli jaką mobilna technologia odgrywa w globalnych innowacjach oraz wzroście ekonomicznym w elektronice użytkowej.

Procesory Snapdragon będą napędzać nową generację funkcji dostępnych w produktach typu Smart TV ? wliczając w to możliwości audio/video, możliwości przeglądania Internetu oraz obsługę aplikacji ? dzięki zaangażowaniu firmy Qualcomm w umożliwienie klientom stałego kontaktu z ich ulubionymi urządzeniami, kontentem oraz aplikacjami. Procesor Snapdragon S4 MPQ8064 jest oparty o czterordzeniową jednostkę 1.5GHz ? opartą na mikroarchitekturze Qualcomm Krait ? grafikę Adreno? 320 oraz zaawansowane możliwości audio/video, dostarczając tym samym klientom najwyższą mobilną wydajność przy mniejszym zużyciu energii.

Pierwszy, napędzany procesorami Snapdragon, produkt typu smart TV, który został zaprezentowany przez Lenovo, łączy mobilne doświadczenie firmy Qualcomm z wiedzą firmy Lenovo w tworzeniu komputerów oraz elektroniki użytkowej dzięki czemu otrzymujemy pierwszy na świecie telewizor Smart TV oparty o system Android 4.0. Łączność Wi-Fi zapewniona przez Qualcomm daje możliwość oglądania plików video z Internetu w czasie rzeczywistym, granie online w trybie multi-player oraz dostęp do lokalnego kontentu w telewizorze oraz na innych ekranach dostępnych w domu. Tysiące aplikacji pochodzących z Android Market oraz Lenovo Store wliczając w to gry konsolowe, są dostępne na wyciągnięcie ręki. Dzięki pełnemu dostępowi do Internetu klienci mają dostęp do ich ulubionych piosenek i plików video, mogą udostępniać pliki z telewizora na tablet, smartfon lub komputer osobisty oraz kontrolować telewizor przy pomocy tabletu lub smartfonu.

Aktualności Android Elektronika Systemy