Powiększona dostępność wyszukiwarki Graph Search Beta

Facebook ogłosił rozszerzenie dostępności wyszukiwarki Graph Search ? w ciągu najbliższych tygodni będzie ona dostępna dla wszystkich użytkowników korzystających z Facebooka w angielskiej wersji językowej (US English).

Dzięki opinii użytkowników korzystających z Graph Search Beta udało się  do wyszukiwarki wprowadzić następujące aktualizacje:

 

? Szybkość: Graph Search jest teraz szybszy zarówno, jeśli chodzi o sugerowane tematy wyszukiwania, jak i wyświetlane wyniki.

? Możliwość zadawania pytań: Graph Search rozumie więcej sposobów zadawania pytań.

? Wyniki: Graph Search pokazuje najpierw najbardziej trafne wyniki.

? Interfejs: Okienko wyszukiwania jest teraz lepiej widoczne i łatwiejsze w obsłudze.

graph_search

 

Wszyscy użytkownicy korzystający z angielskojęzycznej (US English) wersji Facebooka powinni widzieć aktualizację okna wyszukiwania automatycznie.

Dodatkowo, Facebook pracuje nad umożliwieniem użytkownikom wyszukiwania i odkrywania różnych treści, w tym postów i komentarzy, oraz nad umożliwieniem mobilnego dostępu do Graph Search.

Kontrola nad treściami wyświetlanymi w Graph Search

 

W związku ze zwiększoną dostępnością do Graph Search wszyscy użytkownicy Facebooka zobaczą na swojej stronie głównej komunikat przypominający o tym, w jaki sposób kontrolować, jakimi treściami i z kim dzielimy się na Facebooku.

Wyniki wyszukiwania za pomocą Graph Search są spersonalizowane i unikalne dla każdego użytkownika. Zostały oparte na treściach, którymi dzielono się z nim wcześniej. Na przykład, jeśli szukamy frazy ?Photos of San Francisco?, zobaczymy zdjęcia naszych znajomych, którzy podzielili się nimi z nami oraz dostępne publicznie zdjęcia. Oznacza to, że jeśli tę samą frazę wpisze inny użytkownik, zobaczy on inne rezultaty.

 

Więcej informacji:

Graph Search: www.facebook.com/graphsearch

Graph Search i ustawienia prywatności: www.facebook.com/about/graphsearch/privacy

Aktualności Internet