Rewolucja dla sieci bezprzewodowej – Urządzenia Linksys serii WRT

cat-story-wrt54gl

Seria WRT została zaprojektowana dla wymagającej grupy domowych użytkowników, którzy zwracają uwagę na wysoką jakość i prędkość sieci. Inspiracją dla serii jest kultowy, produkowanym przez 12 lat routerem WRT54G. Cechami charakterystycznymi urządzeń z tej linii jest niepowtarzalny wygląd oraz zastosowanie otwartego oprogramowania.

Do kogo kierowana jest ta linia urządzeń?

Główną grupą docelową są użytkownicy domowi, którzy spośród wielu routerów, chcą wybierać tanie i wydajne urządzenia. W wielu wypadkach firmy idą na różnego rodzaju kompromisy, dotyczące np. słabej jakości anten czy zbyt słabych procesorów. Urządzenia z serii WRT pozwalają stworzyć najlepszej jakości sieć domową – bez żadnych kompromisów.

Mniejszą grupą docelową są profesjonaliści – seria WRT oferuje otwarte oprogramowanie – zainteresowani mogą modyfikować je w dowolny sposób i dostosowywać do własnych potrzeb.

Kolejna grupa docelowa to gracze. Routery serii WRT gwarantują doznania najwyższej jakości podczas rozgrywek przez zastosowanie wydajnych procesorów, odpowiedniej ilości pamięci RAM, wysokiej jakości anten i technologii takich jak kształtowanie wiązki.

Otwarte oprogramowanie – cecha charakterystyczna serii WRT

Otwarty kod oprogramowania to inaczej nieograniczone możliwości modyfikacji, poprawy istniejących funkcji oraz implementowania całkiem nowych rozwiązań. Kiedy mamy doczynienia ze zwykłym oprogramowaniem społeczność nie ma wglądu w jego kod – nie ma możliwości jego podglądu i edycji dla własnych potrzeb.

Standard AC – sieć nowej generacji

Wszystkie routery serii WRT generują szybką sieć w standardzie AC.
Routery posiadają 2 i 4 zewnętrzne regulowane anteny o wysokiej wydajności, zapewniające silny i niezawodny zasięg w całym domu. Technologia pomaga uzyskać optymalną wydajność urządzeń z których korzystasz na codzień takich jak laptop, smartfon, tablet czy telewizor w dowolnym miejscu Twojego domu.
Anteny zwiększają zasięg sieci w dwóch pasmach jednocześnie – 2.4 GHz i 5Ghz, aby zapewnić wszystkim w domu dostęp do gier, pobierania i strumieniowania wideo bez opóźnień.

Technologie wspomagające pracę routera

Urządzenia serii WRT stworzono, aby zaspokoić potrzeby dzisiejszych nowoczesnych domów, w których instaluje się coraz więcej inteligentnych urządzeń korzystających z bezprzewodowego dostępu do sieci. Sprzęty z serii WRT  korzystają z nowoczesnych technologii aby sprostać tym wymaganiom.
Technologia kształtowania wiązki polega na koncentrowaniu sygnału sieci bezprzewodowej na urządzeniu odbiorczym, a nie ogólnym generowaniu go w każdym kierunku.
Kształtowanie wiązki pomniejsza zakłócenia powstające przez inne urządzenia. Dzięki temu rozwiązaniu zwiększa się wydajność sieci i poprawia jakość korzystania z usług internetowych.

tabelka

Aktualności Hardware telekomunikacja